Pomagamy Ukrainie

Wojna w Ukrainie przeraża nie tylko dzieci, również wszystkich dorosłych, jednak w akcie solidarności otwiera przede wszystkim wrażliwe serca... Nasza szkoła angażuje się w udzielanie pomocy uchodźcom.

W związku z dramatycznymi wydarzeniami, które dotknęły naszych wschodnich sąsiadów, pragniemy wesprzeć Ukrainę w tym trudnym czasie.

Niespodzianka dla naszych koleżanek i kolegów z Ukrainy

Wolontariat szkolny z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przygotował dla każdego ucznia z Ukrainy własnoręcznie wykonaną pisankę. Do pisanek dołączamy życzenia Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych. Smacznego jajka i udanego Śmigusa dyngusa!

5 kwietnia 2023 | Szkolny wolontariat | Czytaj całość

Pod wspólnym niebem...

Wystawa prac naszych dzieci przybyłych z Ukrainy pokazuje, że wszyscy żyjemy pod wspólnym niebem. Świecie nam jedno słońce, lubimy jednakowe kwiaty i nawet podobnie opisujemy je w legendach.

1 lutego 2023 | Czytaj całość

Wigilia Ukrainy - Святий Вечір

W piątek 6 stycznia wierni m.in. religii greckokatolickiej będą obchodzić Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji uczniowie z Ukrainy pod kierunkiem naszych asystentów międzykulturowych p. Hanny i p. Oleny przygotowali tradycję świąt. W czwartek 5 stycznia kolędnicy z Ukrainy odwiedzili uczniów klas I-III oraz przedstawili krótki występ. Na przybyłych kolędników czekały garście cukierków. Dziękujemy za to piękne wydarzenie!

5 stycznia 2023 | Hanna i Olena | Czytaj całość

Pomoc dla Ukrainy

Szanowna społeczności szkolna,
W związku z bardzo trudną sytuacją na terenie Ukrainy: brak prądu, ogrzewania, nadchodzącą zimą, postanowiliśmy zorganizować na terenie szkoły zbiórkę kocy, świec, latarek i baterii. Akcja rusza od 24.11., potrwa do 30.11.2022 r.

24 listopada 2022 | Szkolny wolontariat | Czytaj całość

Pomoc jest słodka

W ramach pomocy dla Ukrainy w dniach 28.03-1.04. 2022 roku, na terenie szkoły odbył się charytatywny kiermasz ciast pod hasłem „Pomoc jest słodka”.

4 kwietnia 2022 | Wolontariat szkolny | Czytaj całość

Solidarni z Ukrainą

24 lutego 2022 roku odbył się niezapowiedziany, a jednocześnie najważniejszy sprawdzian dla wszystkich Polaków - sprawdzian z solidarności. Agresja Rosji na Ukrainę obudziła we wszystkich potrzebę wsparcia dla osób, których dotknęła tragedia wojny. Również nasza szkoła przyłączyła się do pomocy.

4 kwietnia 2022 | Czytaj całość

Podziękowania dla Pani Haliny - wolontariuszki z Ukrainy

Od dwóch tygodni gościmy w naszej szkole nauczycielkę języka polskiego i matematyki z Ukrainy - Panią Halinę Hercyk. Pani Halina zgłosiła się do naszej szkoły z pomocą dla dzieci, które w wyniku wojny na Ukrainie opuściły swoje domy i przyjechały do Wrocławia. Pani Halina codziennie przychodziła do szkoły, pomagała w nauce języka polskiego, podejmowała działania tłumaczki, wspierała nowych uczniów. To wielka pomoc !

18 marca 2022 | Czytaj całość

Trwa akcja „Dary dla Ukrainy”

Niezmiernie miło nam poinformować, że jesteśmy na etapie przygotowywania drugiego transportu na rzecz pomocy Ukrainie. Już we wtorek 15 marca Straż Miejska odbierze z naszej szkoły artykuły zebrane dzięki hojności rodziców uczniów SP63 oraz firmy mającej siedzibę na wrocławskim Rynku. Firma, która chce pozostać anonimowa, przekazała posortowane i przygotowane do transportu produkty dla dzieci. Wszystko zgodnie z zapotrzebowaniem.

12 marca 2022 | Czytaj całość

Nauka języka polskiego dla dzieci z Ukrainy

Dzisiaj odbyły się pierwsze lekcje języka polskiego dla dzieci z Ukrainy. Zaczęliśmy od polskiego alfabetu.

9 marca 2022 | Czytaj całość

Bank Pomocy Ukrainie w SP63

2 marca 2022 | Czytaj całość

Dzieci przeciw wojnie

Dzieci mniejszości narodowej, uczące się języka ukraińskiego w naszej szkole, pod kierunkiem nauczycielki języka ukraińskiego pani Natalii Kozak, stworzyły prace plastyczne poruszające temat pokoju i wolności.
Temat wojny w Ukrainie jest bardzo istotny dla całej szkolnej społeczności.

28 lutego 2022 | Zobacz zdjęcia

Pomagamy Ukrainie

Zasady zbiórki

Od poniedziałku rozpocznie się zbiórka darów. Po bezpośrednich rozmowach z naszymi Przyjaciółmi ze Lwowa wiemy, czego od nas potrzebują. Zbierane będą m.in.:

- śpiwory, koce, środki higieny osobistej takie jak pasty do zębów, bielizna, pieluchy, ręczniki papierowe, ale także świece, baterie czy zapalniczki i apteczki.

- potrzebna jest także żywność, ale tylko ta długoterminowa jak makaron, ryż, konserwy itd.

Dary będą zbierane od poniedziałku we wszystkich szkołach na terenie Wrocławia. Następnie zebrane dary ciężarówkami będą przewożone na Ukrainę.

Odzież oraz inne produkty, które nie zostały wymienione powyżej NIE BEDĄ PRZYJMOWANE. Przesyłki indywidualne do wskazanych z imienia i nazwiska osób także nie będą przyjmowane.

25 lutego 2022