Doradztwo zawodowe i rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Zajęcia z zakresu poradnictwa zawodowego mają na celu przygotowanie uczniów do świadomego budowania swojej ścieżki zawodowej.

Tematyka lekcji odnosi się przede wszystkim do poznawania własnych zasobów, mocnych stron, jak również wiedzy o możliwościach edukacyjnych i rynku pracy.

Podczas zajęć wykonywane są różnego rodzaju testy, ćwiczenia rozwojowe, prezentacje z informacjami na temat rekrutacji, rynku pracy, jak również internetowe platformy edukacyjne (Mapa Karier).

Działania związane z doradztwem kierowane są do uczniów, rodziców i nauczycieli.
Dzięki zajęciom uczniowie mają świadomość tego, iż rynek pracy jest zmienny. Wiedzą, że profesje, zawody, kwalifikacje i kompetencje związane są ściśle ze zmianami, które w nim zachodzą.

Działania w zakresie poradnictwa zawodowego:

- 10 lekcji doradztwa zawodowego w klasach 7. i 8. w każdym roku szkolnym;

- szkolenie dla rodziców i dzieci klas 8. z zakresu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych;

- możliwość skorzystania z indywidualnego poradnictwa przez uczniów klas 8.;

- wsparcie wychowawców klas 4-8 w rozwijaniu u dzieci aspiracji edukacyjno-zawodowych;

- wsparcie wychowawców klas 1-3 w procesie preorientacji zawodowej.

Doradztwem zawodowym w naszej szkole zajmują się p. Maja Jędrzejewicz.

Drodzy Uczniowie, szczegóły na temat rekrutacji znajdziecie w poniższej prezentacji:

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022

Ranking Liceów Ogólnokształcących 2021