Zajęcia wspierające ucznia

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze

Zajęcia wyrównawcze są propozycją skierowaną do uczniów mających problemy z opanowaniem umiejętności przewidzianych w podstawie programowej, a szczególnie do uczniów ze specyficznymi trudnościami, np. dysleksją, dysgrafią czy dyskalkulią. Celem zajęć dydaktyczno-wyrównawczych jest stwarzanie możliwości wszechstronnego rozwoju uczniom z trudnościami na miarę ich możliwości; w tym:

• umożliwienie uczniom opanowanie i doskonalenie podstawowych umiejętności czytania, pisania, liczenia, rozwiązywania zadań z treścią,
  • wyrównywanie braków w wiadomościach i umiejętnościach będących przyczyną trudności szkolnych,
  • przezwyciężanie skutków niepowodzeń szkolnych tj. trudności w czytaniu, pisaniu, liczeniu, rozwiązywaniu zadań z treścią.