Świetlica jak dom...

W wychowaniu kieruję się sercem. Patrzę na dziecko sercem.

Dostrzegam serce w dziecku i dziecko w sercu. Jego i swoim.

~ Janusz Korczak

Świetlica szkolna, czynna dla uczniów z klas I-VI w godzinach 6:30-16:45, to magiczne miejsce przeznaczone na odpoczynek, zabawę z rówieśnikami i zdobywanie wiedzy. To tu pod okiem wychowawców świetlicy rozkwitają talenty recytatorskie, plastyczne, sportowe, muzyczne, fotograficzne czy literackie. Inspiracją do wspólnej nauki poprzez zabawę są tygodniowe hasła tematyczne, które stają się punktem odniesienia do ważnych rozmów kierowanych, pogadanek, kreatywnych prac konstrukcyjnych, eksperymentowania z różnymi materiałami i nowymi technikami plastycznymi. Do dyspozycji dzieci pozostają ciekawe gry edukacyjne, literatura dziecięca, sprzęt multimedialny, dzięki któremu można wzbogacać zajęcia o słuchowiska, zabawy muzyczno-ruchowe oraz projekcje filmowe. Przy sprzyjającej pogodzie odbywają się całorocznie zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Niekiedy to same dzieci dzięki swojej pomysłowości stają się inicjatorami wspólnych zabaw tematycznych dla całej grupy świetlicowej. Dlatego chętnie wykorzystujemy spontaniczną dziecięcą kreatywność.

Nie boimy się rozmawiać o emocjach, również tych trudnych. Konflikty rozwiązujemy tu i teraz, aby dzień spędzony w szkole wywoływał wyłącznie uśmiech na twarzy. Bezpieczeństwo to priorytet, dlatego często przypominamy dzieciom najważniejsze zasady oraz zapewniamy, że mogą liczyć na pomoc i wsparcie ze strony wszystkich pracowników szkoły. Rodzice zaś mogą śledzić relacje z bieżących wydarzeń świetlicowych za pośrednictwem zakładki Aktualności. Ilustrację tego wszystkiego, co dzieje się w trakcie roku szkolnego w naszej świetlicy można zobaczyć na fotografiach poniżej. ZAPRASZAMY do fotogalerii!