Edukacja dla zdrowia

Od 7 czerwca 2002 r. Szkoła Podstawowa nr 63 we Wrocławiu należy do Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

W latach 2011-2014, 2015-2017 realizowaliśmy autorski Program Szkoły Promującej Zdrowie. Rozpoczynamy kolejną edycję na lata 2018-2022.

Najbardziej spektakularne osiągnięcia w zakresie wdrażania treści prozdrowotnych to:

W trosce o harmonijny rozwój uczniów podejmowaliśmy następujące cykliczne działania (wychowanie komunikacyjne, ekologiczne i prozdrowotne):

1 września 2017 r. nasza szkoła przystąpiła do nowego programu edukacyjnego skierowanego do uczniów klas I-III pod nazwą "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu". Program ten jest projektem długofalowym. Celem Organizatorów jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania.

W drugim półroczu bieżącego roku szkolnego przystąpiliśmy do wrocławskiego projektu „Uruchamiamy dzieciaki” propagującego i badającego aktywność fizyczną wrocławskich rodzin.