Szkoła Podstawowa nr 63
im. Anny Jasińskiej we Wrocławiu
Kontakt
Menu

Aktualności

Grafik zakończenia roku szkolnego 2025/2026 🧑‍🎓🏆🏅📜🖋️

Uroczystość zakończenia roku szkolnego - 26 czerwca (sala gimnastyczna) 📅⏳🕡

🟧 klasy 1-3 godz. 8.00-8.45; następnie 8.45-9.30 w salach klas 🎓
🟨 klasy 8 godz. 9.00-10.15; następnie 10.15 -11.15 w salach klas 🎓
🟩 klasy 4-5 godz. 10.30-11.15; następnie 11.15-11.45 w salach klas 🎓
🟦 klasy 6-7 godz. 11.20-12.10; następnie 12.15-12.45 w salach klas 🎓

26 czerwca 2026 | Mariola Rzeźniczak | Czytaj całość


Komunikat Dyrektora Szkoły 📢

Spotkanie organizacyjne dla rodziców uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2026/2027 zaplanowane jest na 25 czerwca (czwartek) godz. 17:00. Tego dnia będzie także możliwość zakupienia mundurka szkolnego:

- polówka z krótkim rękawem 50zł

- polówka z długim rękawem 52zł

UWAGA: Płatność wyłącznie gotówką!

Rozpoczęcie roku szkolnego 1.09.2026r. godz. 11:00. 🎓🎒🏫🛎️🧮

25 czerwca 2026 | Czytaj całość


„Ograniczenia są tylko w naszych głowach” – niezwykłe spotkanie z Mariuszem Kędzierskim

W naszej szkole 19.06 odbyło się wyjątkowe spotkanie motywacyjne, które na długo zapadnie w pamięci całej społeczności szkolnej. Gościliśmy niezwykłą osobę – pana Mariusza Kędzierskiego, światowej sławy artystę, rysownika oraz mówcę motywacyjnego, który urodził się bez rąk. Swoim życiem i postawą udowadnia on, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizowaniu pasji i spełnianiu najskrytszych marzeń.

23 czerwca 2026 | Mariola Rzeźniczak | Czytaj całość


Podsumowanie projektu edukacyjnego kl. 1a "Czytanie się opłaca"

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy 1a realizowali projekt edukacyjny Czytanie się opłaca, którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie nawyku codziennego sięgania po książkę oraz pokazanie dzieciom, że czytanie może być źródłem wiedzy, radości i niezwykłych przeżyć.

23 czerwca 2026 | Elżbieta Mierzwa, Natalia Czoraj, Malwina Kąkalec | Czytaj całość


Finał projektu bursztynowego i Urodziny klasy 2a

Projektem całorocznym klasy 2a, był projekt ,,O bursztynie prawie wszystko”. Celem naszego projektu było poznanie nazw bursztynu – JANTAR, AMBER, ELEKTRON, historii szlaku bursztynowego, właściwości leczniczych i kosmetycznych, piękna. W ramach projektu m.in. byliśmy w kinie na filmie,,Oskar, Patka i złoto Bałtyku”, zorganizowaliśmy wystawę biżuterii, wykonaliśmy plakaty, statuetki z drewna ozdobione bursztynkami. To tylko niektóre przykłady zajęć projektowych rozwijających uzdolnienia.

23 czerwca 2026 | Anna Zaremba, Kamila Bojko | Czytaj całość


Konkurs na wakacje: „To ciekawa książka!”

Na trawie, na plaży, w samochodzie czy w pociągu ………….. mam nadzieję będziecie czytać.

Pochwalcie się, co przeczytaliście w wakacje:

- tytuł, autor,

- można narysować okładkę lub bohatera lub jakąś sytuację z książki,

- uzasadnić, dlaczego ta książka jest ciekawa (w kilku zdaniach),

- przynieść po wakacjach wykonaną pracę do biblioteki (do 30 września 2026r - włącznie), i gotowe!

23 czerwca 2026 | Urszula Hoffman-Borowiec | Czytaj całość


Koło przyrodnicze w klasach 4–6

W tym roku szkolnym zainteresowani uczniowie brali udział w zajęciach kółka przyrodniczego. Zajęcia miały charakter praktyczno-badawczy i służyły rozwijaniu zainteresowań przyrodniczych oraz poszerzaniu wiedzy z zakresu biologii i nauk przyrodniczych.

23 czerwca 2026 | Edyta Milejska | Czytaj całość


Program półkolonii letniej w SP63 - rekrutacja zakończona - brak wolnych miejsc ❗ 🌞🪁🕶️🪂🛫🌴🧳

Szanowni Państwo!
Pragnę Państwa poinformować, że rekrutacja na półkolonie letnie we wrocławskich szkołach podstawowych prowadzona elektronicznie na stronie https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl/somer-public/ została zakończona. Rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca 8-12.06 prowadzona jest bezpośrednio w zgłoszonych placówkach. Jednocześnie informuję, że nasza szkoła organizuje tylko jeden turnus półkolonii w terminie 29.06 - 3.07.2026r.

23 czerwca 2026 | Czytaj całość


Podsumowanie projektu rocznego kl. 3b „Podróże małe i duże”

W roku szkolnym uczniowie klasy 3b realizowali projekt edukacyjny pt. „Podróże małe i duże”. Głównym celem projektu było poszerzenie wiedzy o krajach Europy, rozbudzanie zainteresowań podróżniczych i kulturowych oraz rozwijanie umiejętności współpracy, samodzielnego zdobywania informacji i prezentowania efektów swojej pracy. Projekt miał charakter interdyscyplinarny i był realizowany metodą projektu, która pozwoliła uczniom uczyć się poprzez działanie i wspólne odkrywanie ciekawostek związanych z naszym kontynentem.

22 czerwca 2026 | Klaudia Kogut, Karolina Grzeszczak, Viktoriia Kushnir | Czytaj całość


Projekt roczny kl. 7b – Gry o SP63

22 czerwca uczniowie klasy 7b zaprezentowali swoim rodzicom efekty pracy nad projektem rocznym – gry o Szkole Podstawowej nr 63. Celem projektu było poznanie historii naszej placówki i jej patronki – Anny Jasińskiej oraz sprawdzenie wiedzy poznawanej na lekcjach. Uczniowie musieli dowiedzieć się, kim była Anna Jasińska i poznać jej zasługi oraz zgłębić wiedzę na temat zmian, jakie dokonały się w szkole na przestrzeni lat. Do ich zadań należało także przygotowanie pytań z treści nauczanych na różnych zajęciach edukacyjnych.

22 czerwca 2026 | Urszula Mikrut | Czytaj całość


Nasz wynalazek - projekt lekturowy w kl. 5b

Uczniowie klasy 5b na zakończenie cyklu lekcji poświęconych książce Rafała Kosika pt. „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, w której ważną rolę odgrywa technologia, stanęli przed wyzwaniem: mieli zaprojektować własny wynalazek oraz zaprezentować go koleżankom i kolegom.

22 czerwca 2026 | Urszula Mikrut | Czytaj całość


Koło Przyjaciół Książki – podsumowanie działalności w r. sz. 2025/2026

Koła Przyjaciół Książki spotykało się w tym roku co piątek. Na początku ustaliłyśmy (uczestniczkami Koła były uczennice klasy 6a, 7a oraz 7b) szczegółowy plan działania, i w ciągu roku pracowicie odznaczałyśmy wykonaną pracę punk po punkcie.

22 czerwca 2026 | Urszula Hoffman-Borowiec | Czytaj całość


Bingo z nagrodami dla uczniów klas 1-3

Zapraszamy w poniedziałek 22 czerwca na godz. 13:30! Fundatorem nagród jest Rada Rodziców :) Zapisy i wszelkie pytania do p. Agnieszki Gieruń - sala 40.

22 czerwca 2026 | Agnieszka Gieruń, Michał Kuligowski | Czytaj całość


Spacerkiem po ulicy Menniczej – uczniowie przewodnikami po historii Wrocławia

W dniu 19.06 2026 uczniowie klasy 6a zaprezentowali rodzicom efekty projektu edukacyjnego „Spacerkiem po ulicy Menniczej we Wrocławiu”.

Celem projektu było:

🟫 przybliżenie historii jednej z najciekawszych ulic Starego Miasta

🟫rozwijanie umiejętności badawczych, organizacyjnych i prezentacyjnych uczniów.

21 czerwca 2026 | Mariola Rzeźniczak | Czytaj całość


Zapisy do świetlicy 2026/27

Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2026/2027 odbywać się będą od 16.06.26r. do 3.07.26r. Karty zapisu wraz z Klauzulą dla osób upoważnionych do odbioru dziecka ze świetlicy zostały Państwu przesłane za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus. Prosimy o zapoznanie się z ich treścią. Kompletnie wypełnione karty należy składać w terminie od 16 czerwca do 3 lipca w przedsionku szkoły w specjalnie przygotowanej urnie. Dziękujemy :) Wychowawcy świetlicy

20 czerwca 2026 | Liliana Chmielnicka | Czytaj całość


Projekt roczny kl. 1b "Czytanie się opłaca"

„Książka nas uczy, książka cieszy,

czasem zadziwi nas niemało

albo po prostu tak rozśmieszy,

jakby się dobry żart słyszało.

Książka też mądrze nam doradza

różne wskazówki, wzory daje...”

19 czerwca 2026 | Elżbieta Nowak, Joanna Biwejnis | Czytaj całość


Projekt roczny kl. 5b „Przedmioty szkolne bez tajemnic – szkoła na serio i z przymrużeniem oka”

W klasie 5b zrealizowaliśmy projekt edukacyjny pod tytułem „Przedmioty szkolne bez tajemnic – szkoła na serio i z przymrużeniem oka”. Był to czas pełen ciekawych odkryć, współpracy i rozwijania wielu ważnych umiejętności. Zastanawialiśmy się jak odkryć tajemnice szkolnych przedmiotów i pokazać ich znaczenie w ciekawy oraz angażujący sposób?

19 czerwca 2026 | Kinga Osajda | Czytaj całość


Zajęcia z modelarstwa – bursztynowe statuetki 2a

Zajęcia warsztatowe z p. Pawłem Dobromirem Dejnak z Młodzieżowego Domu Kultury przez cały rok cieszyły się w naszej klasie wielkim powodzeniem i były przez dzieci wyczekiwane. Różne prace wykonywane pod kierunkiem p. Pawła pozostaną na długo w naszej pamięci i na domowych półeczkach np. auta strażackie, pluszowe breloczki, łódki, latawce i wiele innych.

19 czerwca 2026 | Anna Zaremba, Kamila Bojko | Czytaj całość


Referaty lekturowe 2026 - Gdy książka staje się opowieścią ucznia...

W naszej szkole od kilku lat realizowany jest coroczny projekt z języka polskiegoreferat lekturowy. To jedno z najważniejszych wystąpień uczniów w całym roku szkolnym, podczas którego prezentują oni wybraną przez siebie książkę przed klasą w twórczy i angażujący sposób, wykorzystując przy tym wszystkie kompetencje, które trenowali podczas całorocznej nauki języka polskiego.

18 czerwca 2026 | Dumna polonistka - Paulina Gruszczyńska | Czytaj całość


Finał konkursu szkolnego "Matematyk Roku"

18 czerwca odbył się Finał Szkolnego Konkursu „Matematyk Roku” dla uczniów klas młodszych. Do rywalizacji przystąpili uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału i z powodzeniem zmierzyli się z wymagającymi zadaniami matematycznymi. Konkurs sprawdzał nie tylko umiejętności rachunkowe, ale również logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz kreatywność w rozwiązywaniu problemów.

18 czerwca 2026 | Marzena Twardowska, Karolina Grzeszczak, Joanna Biwejnis | Czytaj całość


Wycieczka do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju 🚌🎡📜💸

17 czerwca 2026r. uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. Głównym punktem programu były warsztaty papieru czerpanego, podczas których dzieci mogły własnoręcznie wykonać kartki papieru tradycyjną metodą. Była to niezwykle ciekawa lekcja historii i rzemiosła, która pozwoliła uczniom poznać tajniki powstawania papieru.

17 czerwca 2026 | Krystyna Wilanowska, Klaudia Kogut, Anna Baniewska, Karolina Grzeszczak, Dorota Hanuszewicz | Czytaj całość


Projekt roczny kl. 6b "Młodzi twórcy w obiektywie" 🎥🎞️📽️

W bieżącym roku szkolnym klasa 6b realizowała projekt „Studio Filmowe 6b”, będący klasową kontynuacją programu „Młodzi w obiektywie” organizowanego przez Nowe Horyzonty. Przez cały rok uczniowie uczestniczyli w seansach filmowych i dyskusjach dotyczących tematów ważnych dla młodych ludzi. Oglądane filmy poruszały zagadnienia związane z dorastaniem, relacjami rówieśniczymi, emocjami, odpowiedzialnością oraz wyzwaniami, z jakimi mierzą się nastolatkowie.

17 czerwca 2026 | Klaudia Banaś | Czytaj całość


Szkolny przegląd "Mam Talent" 🔊🎼🎶🤸🎹🎻🎤🥋

17 czerwca w naszej szkole odbył się wyjątkowy przegląd „Mam Talent” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Było to wydarzenie pełne pozytywnych emocji, kreatywności i odwagi, podczas którego uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje pasje oraz niezwykłe umiejętności.

17 czerwca 2026 | Opiekunka SU - Paulina Gruszczyńska | Czytaj całość


"Eko instrumenty" - rozstrzygnięcie konkursu

W naszym konkursie pt. "Eko instrumenty" wzięło udział 12 dzieci ze świetlicy szkolnej. Wykonały one bardzo pomysłowe i pracochłonne instrumenty, wykorzystując przy tym materiały codziennego użytku. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wykonanych prac i otrzymanych upominków. Nagrody dla uczestników ufundowała Rada Rodziców. W szczególny sposób wyróżniliśmy 3 pracę uczniów: Oli oraz Wiktora z klasy 1a i Niny z klasy 2b :)

17 czerwca 2026 | Agnieszka Gieruń, Karina Szczepanek - Sajda | Czytaj całość


„O czym szumi las?” – zajęcia w klasie 4a 🌳🦌🌲🦉🐦🍄🫐

W klasie 4a odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia przyrodnicze prowadzone przez panią Justynę z organizacji „Przyroda i Ja”. Tematem spotkania był las, a dokładniej – „O czym szumi las?”.

16 czerwca 2026 | Edyta Milejska | Czytaj całość


Wycieczka kl. 7b do Poznania 🚌🍫👩‍🍳🧑‍🍳

Uczniowie odwiedzili Muzeum Czekolady i wzięli udział w warsztatach czekoladowych podczas których dowiedzieli się o historii kakao i czekolady, o uprawie i jej drodze do Europy. Zapoznali się z opakowaniami i przedmiotami związanymi z historią czekolady. Mieli okazję spróbować pysznych wyrobów, czyli prawdziwych czekolad, a następnie wykonali swoją tabliczkę czekolady według własnych pomysłów.

16 czerwca 2026 | Urszula Mikrut, Agnieszka Dębska, Klaudia Banaś | Czytaj całość


Projekt roczny kl. 8b "Walizka wspomnień"🧳

Dziś odbyła się prezentacja projektu rocznego klasy 8b pt. :„Walizka wspomnień”, poświęconego czasom PRL-u. Uczniowie, podzieleni na cztery grupy, przybliżyli swoim rodzicom życie w Polsce w tamtym okresie. Opowiadali o ustroju i osobach rządzących krajem, stanie wojennym i Solidarności, a także o pisarzach, artystach, sportowcach i ważnych wydarzeniach tamtych lat.

15 czerwca 2026 | Edyta Milejska | Czytaj całość


Edukacja czytelniczo-medialna w roku szkolnym 2025/2026 – podsumowanie

W tym roku w ramach edukacji czytelniczo-medialnej zapoznano klasy pierwsze z zasadami obowiązującymi w szkolnej bibliotece oraz sprawdzono jak najmłodsi uczniowie znają baśnie, zapraszając ich do odgadnięcia tytułów znanych baśni podczas oglądania przedstawienia „Baśń z zagadkami”. W klasach drugich zastanawialiśmy, jak opis postaci wpływa na nasze jej wyobrażenie.

15 czerwca 2026 | Urszula Hoffman-Borowiec | Czytaj całość


Czerwiec w świetlicy

Otwieramy nową galerię! Relacja pojawi się w podsumowaniu miesiąca :)

15 czerwca 2026 | zespół wychowawców świetlicy | Czytaj całość


Konkurs,,Sztuka kaligrafii" - pierwszy krok do pięknego pisma w klasach młodszych 🖋️✒️📜

Kaligrafia, znana jako sztuka pięknego pisania, to nie tylko umiejętność tworzenia estetycznych liter, ale także forma wyrazu artystycznego. W erze cyfrowej, gdzie dominuje komunikacja elektroniczna i szybkie wiadomości tekstowe, kaligrafia to cenny sposób na zwolnienie tempa, naukę koncentracji, redukcję stresu, poprawę zdolności poznawczych, rozwój kreatywności i umiejętności manualnych.

14 czerwca 2026 | Elzbieta Mierzwa, Anna Zaremba - koordynatorki konkursu kaligraficznego | Czytaj całość


Archiwum wiadomości