Opis programu:

W ramach programu Laboratoria Przyszłości wsparcie może być przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

Źródło finansowania:

Program jest finansowany z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

Środki finansowe otrzymane w ramach programu:

Szkoła w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 128 058,90 zł.

Lekcje fizyki nie muszą być nudne :)

W SP63 Katedra Fizyki gościła u siebie Politechnikę Wrocławską i Elektrotechnikę z prawdziwego zdarzenia. Pozdrawiamy kosmicznie.

8 stycznia 2024 | Mirosław Sęga

Latające Warsztaciki w SP63

W grudniu zapraszamy na film
"Latające Warsztaciki w SP63"

W zajęciach biorą udział uczniowie klas 2a i 2b

Pozdrawiamy kosmicznie.

11 grudnia 2023 | Mirosław Sęga

Laboratoria Przyszłości – wrzesień, październik

Zapraszamy do obejrzenia pierwszej w tym roku szkolnym relacji z wykorzystania sprzętu z Laboratoriów Przyszłości: DrukujeMYwSP63.

10 października 2023

Laboratoria Przyszłości – czerwiec

Ostatnia w tym roku szkolnym relacja z wykorzystanie sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zapraszamy do obejrzenia wideo: MikroLab.

21 czerwca 2023 | Zobacz zdjęcia

Laboratoria Przyszłości – maj

Na zajęciach dodatkowych z informatyki poznawaliśmy i programowaliśmy mikrokontrolery oparte na Arduino Uno. Nauczyliśmy się jak odczytywać sygnały z przycisków i czujników. Wiemy też jak zaświecić i zaprogramować odpowiedni kolor diody oraz jak napisać funkcję, która sprawi, że dioda będzie migała z odpowiednią częstotliwością.

25 maja 2023 | Zobacz zdjęcia