Pomagamy Ukrainie

Bank Pomocy Ukrainie w SP63

Wojna w Ukrainie przeraża nie tylko dzieci, również wszystkich dorosłych, jednak w akcie solidarności otwiera przede wszystkim wrażliwe serca... Nasza szkoła angażuje się w udzielanie pomocy uchodźcom.

W związku z dramatycznymi wydarzeniami, które dotknęły naszych wschodnich sąsiadów, pragniemy wesprzeć Ukrainę w tym trudnym czasie.

Dlatego już w poniedziałek 28 lutego włączyliśmy się do wrocławskiej akcji „Pomoc dla Ukrainy”. Pierwsza partia darów została we wtorek 1 marca zapakowana tematycznie, opisana przez szkolny wolontariat oraz przygotowana do transportu. Wszystkim darczyńcom PIĘKNIE DZIĘKUJEMY za sprawną mobilizację! Jesteśmy także w kontakcie z Parafią Greckokatolicką, której oferujemy długoterminową pomoc i współpracę.

Spontanicznie powstał ponadto Bank Pomocy Ukrainie w SP63. Dzięki inicjatywnie nauczycieli, rodziców i ich rodzin zadeklarowano formy pomocy w zakresie:

- pomocy prawnej pro bono dla osób z Ukrainy, które uciekają przed wojną;

- transportu na terenie Wrocławia i okolic;

- mieszkania do dyspozycji osób przybywających z Ukrainy;

- pomocy przy noworodkach, pomocy laktacyjnej, teleporady położnej;

- pomocy stomatologicznej w sytuacjach doraźnych;

- dofinansowania obiadów w przypadku przyjęcia do szkoły osób przybywających do Wrocławia;

- wsparcia firmy w wyposażenie dla nauczycieli/rodzin ze szkoły, które będą przyjmowały u siebie osoby z Ukrainy w formie bonów lub mat/dmuchanych materacy, śpiworów, środków higieny osobistej dla kobiet i dzieci, zapasów żywności, zabawek dla dzieci, najpotrzebniejszego sprzętu elektronicznego (ładowarki, power banki, telefony itp.) oraz innych potrzebnych rzeczy.

Prosimy Państwa o kontakt, jeśli znacie Państwo osoby/sami przyjmujecie osoby z Ukrainy, które mogłyby skorzystać z wyżej wymienionych form pomocy.

Jednocześnie informujemy, że nadal można do nas zgłaszać swoje propozycje form wsparcia w najpotrzebniejszych dziedzinach: porady prawne, medyczne, psychologiczne, usługi transportowe, pomoc rzeczową, inne…

2 marca 2022 | Powrót do spisu wiadomości