Pomagamy Ukrainie

Trwa akcja „Dary dla Ukrainy”

Niezmiernie miło nam poinformować, że jesteśmy na etapie przygotowywania drugiego transportu na rzecz pomocy Ukrainie. Już we wtorek 15 marca Straż Miejska odbierze z naszej szkoły artykuły zebrane dzięki hojności rodziców uczniów SP63 oraz firmy mającej siedzibę na wrocławskim Rynku. Firma, która chce pozostać anonimowa, przekazała posortowane i przygotowane do transportu produkty dla dzieci. Wszystko zgodnie z zapotrzebowaniem.

Z informacji uzyskanych od fundacji Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej im. św. Jadwigi wiemy, że transporty z darami dotarły już do Lwowa. Potrzeby jednak nadal są duże. Dlatego liczymy na Państwa dalsze wsparcie i bardzo dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie w organizację zbiórki na rzecz pomocy Ukrainie.

Jednocześnie na prośbę Departamentu Edukacji apelujemy także o zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy, którzy dotarli do Wrocławia. Potrzebne są:

- chusteczki nawilżane,

- chusteczki jednorazowe,

- chusteczki antybakteryjne lub płyny w małych opakowaniach,

- konserwy z „zawleczką”, pasztety,

- woda mineralna w małych opakowaniach,

- soki w małych opakowaniach,

- batony energetyczne,

- drobne przekąski dla dzieci,

- jednorazowe naczynia i sztućce,

- zestawy plastrów z opatrunkiem,

- podpaski, tampony,

- małe opakowania mydła w płynie z dozownikiem, pasty, szczoteczki do zębów

Zebrane produkty będą przekazywane osobom przyjeżdżającym w formie pakietu – wyprawki.

12 marca 2022 | Powrót do spisu wiadomości