Pomagamy Ukrainie

Solidarni z Ukrainą

24 lutego 2022 roku odbył się niezapowiedziany, a jednocześnie najważniejszy sprawdzian dla wszystkich Polaków - sprawdzian z solidarności. Agresja Rosji na Ukrainę obudziła we wszystkich potrzebę wsparcia dla osób, których dotknęła tragedia wojny. Również nasza szkoła przyłączyła się do pomocy.

Nauczyciele oraz uczniowie nie zwlekali długo: szkolny wolontariat zajął się organizacją zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy takich jak środki higieniczne, czy żywność; nauczyciele-wychowawcy (i nie tylko) przeprowadzili w swoich klasach lekcje na temat obecnej sytuacji na świecie; zorganizowano także dodatkowe zajęcia języka polskiego dla dzieci przybywających z Ukrainy. 28 marca odbył się kiermasz, podczas którego w zamian za symboliczną kwotę można było skosztować pysznych wypieków przygotowanych przez uczniów. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc Ukrainie. Spacerowicze, przechadzający się ulicą Menniczą, mogą dostrzec niebiesko-żółte dekoracje, przyozdabiające szkolne okna. Solidarni z Ukrainą, STOP wojnie, Nie jesteście sami to hasła, które wybrzmiewają nie tylko z gazetek szkolnych, ale przede wszystkim z naszych serc, a podjęte działania są tego dowodem.

4 kwietnia 2022 | Powrót do spisu wiadomości