Półkolonia zimowa - dzień trzeci

Dzisiaj uczestniczyliśmy w grze terenowej zorganizowanej przez American Corner. Mimo mrozu dzielnie zmierzyliśmy się z przygotowanymi dla nas zadaniami. Na początek przywitaliśmy się z wrocławskimi krasnalami Życzliwkiem i Wroclovkiem oraz zrobiliśmy przy nich pełne uśmiechu zdjęcia. Kolejne zadanie wymagało od nas znajomości historii - należało podać datę ogłoszenia niepodległości przez Stany Zjednoczone.

Podpowiedzią był napis umieszczony na Statule Wolności. Po podaniu prawidłowej daty mogliśmy otworzyć krypteks i dowiedzieliśmy się, że Stars and Stripes to nazwa flagi USA. Korzystając ze wskazówek dotarliśmy do kolejnego miejsca z zadaniem. Tu musieliśmy odczytać hasło zapisane kodem Morse`a. Brzmiało ono "Wrocław the meeting place". Kolejne zadanie, to sprawdzian naszej kreatywności - musieliśmy przy użyciu patyczków, plasteliny i taśmy klejącej odbudować Empire State Building, który to budynek został zniszczony w wyniku trzęsienia ziemi. Zadanie numer 5 rozgrzało nas nieco, gdyż zdobywaliśmy punkty w rzutach ringo do celu. Ostatnie zadanie wykonaliśmy w gościnnych progach American Corner - na początek ułożyliśmy z puzzli mapę USA, a następnie na karcie zadań zaznaczyliśmy wskazane stany. Wszystkie zadania wykonaliśmy wzorowo i na pożegnanie dostaliśmy puzzle 3D przedstawiające Statuę Wolności.

Relację z zajęć, dla dwóch najstarszych grup - VI i VII, z wykorzystaniem słownictwa w j. angielskim przygotowała: Małgorzata Rzeszutek

Dobra zabawa na terenie szkoły - zajęcia warsztatowe z branży IT

W środę odbywały się zajęcia, które bardzo przypadły dzieciom do gustu. Podczas ewaluacji nie szczędziły pochwał i wyrażały swoje wielkie zadowolenie.

Odkrywaliśmy magiczny świat kreatywności z długopisem 3D. To nowoczesne narzędzie do rysowania, otworzyło przed uczestnikami warsztatów drzwi do niesamowitej przygody z tworzeniem własnych trójwymiarowych modeli. Radośnie spędziliśmy czas na tworzeniu unikalnych figur, zabawek czy dekoracji, które pochodziły wprost z wyobraźni, rozwijały rozwój umiejętności manualnych i plastycznych.

Następnie w,,Akademii zabawek" odbyły się zajęcia z projektantem - Panem Kwadracikiem. Małymi krokami, kreska po kresce wchodziliśmy w świat rysunku technicznego. Powstał świetny projekt - stojak na ołówek. Podczas klejenia rozwijaliśmy cierpliwość i precyzję. Tworząc swój model 3D odkryliśmy swoje talenty, które w przyszłości mogą stać się pasją lub zawodem. Po zajęciach otrzymaliśmy w prezencie pamiątkowy gadżet.

To były nowoczesne, ciekawe i bardzo twórcze warsztaty, w dodatku, jak powiedzieli podczas podsumowania dnia uczestnicy - na długo pozostaną w pamięci!

Relację przygotowała: Anna Zaremba

17 stycznia 2024 | Powrót do spisu wiadomości