Edukacja w miejscach pamięci

Projekt rozpoczął się w 2013 roku z inicjatywy Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Szkoła Podstawowa nr 63 im. Anny Jasińskiej uczestniczy w projekcie od początku. Celem projektu jest promowanie pozytywnych zachowań, przeciwdziałanie przemocy i agresji, kształtowanie postawy otwartości wśród młodzieży i dzieci poprzez edukację historyczną. Młodzi wrocławianie odwiedzają miejsca szczególnie ważne dla polskiej tożsamości historycznej. Szkoły podstawowe poznają ścieżki kulturowe w Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań we Wrocławiu. Podczas trzygodzinnego programu uczniowie zwiedzają cztery obiekty sakralne: Kościół rzymsko-katolicki św. Antoniego, Kościół ewangelicko-augsburski Opatrzności Bożej, cerkiew Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy oraz Synagogę pod Białym Bocianem. Spotykają się tam z przedstawicielami katolicyzmu, judaizmu, ewangelicyzmu i prawosławia, którzy opowiadają uczniom o głównych założeniach swoich wyznań.