Konkurs recytatorski dla klas 1-3

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do udziału w konkursie recytatorskim dla klas 1-3 “Flora i Fauna, czyli życie na planecie Ziemia”.

Zapraszamy do udziału :)

Cele konkursu:
- kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich i wystąpień publicznych,
- popularyzacja twórczości poruszającej tematy ekologiczne,
- rozwijanie zainteresowań literackich,
- prowadzenie działań profilaktycznych, dotyczących doskonalenia umiejętności: logopedycznych, utrzymywania koncentracji, percepcji słuchowej i wzrokowej oraz pamięci,
- stworzenie uczniom możliwości wszechstronnego umysłowego, emocjonalnego i społecznego rozwoju,
- zachęcanie do występów na scenie i prezentacja umiejętności dzieci.

Zasady konkursu:
1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 63 im. Anny Jasińskiej we Wrocławiu.
2. Zadaniem każdego uczestnika jest zaprezentowanie jednego wybranego wiersza/utworu o tematyce konkursowej (nawiązujący do Dnia Ziemi), którego czas prezentacji powinien wynosić ok. 3 minut. Zachęcamy do recytacji wiersza z charakteryzacją lub rekwizytem.
3. Uczniowie zgłaszają chęć uczestnictwa w konkursie wychowawcom. Warunkiem uczestnictwa jest przekazanie zgody na udział w konkursie organizatorom. Zgody dostępne u wychowawców klas należy dostarczyć do dnia 15 kwietnia 2024r.
4. Przebieg konkursu jest dwuetapowy:
I etap: eliminacje klasowe - każda klasa typuje maksymalnie 3 uczestników do etapu szkolnego. Termin I etapu wyznacza nauczyciel wychowawca.
II etap: eliminacje szkolne - uczniowie recytują wiersze przed publicznością. Komisja powołana przez organizatorów dokonuje oceny uczestników według ustalonych kryteriów.
5. Konkurs odbędzie się 22 kwietnia 2024r. (godzina oraz miejsce przeprowadzenia konkursu zostaną podane w ogłoszeniach w dzienniku Librus).
6. Powołana do przeprowadzenia konkursu komisja będzie brała pod uwagę następujące kryteria oceny:
- odpowiedni do tematyki konkursu dobór tekstu,
- pamięciowe opanowanie utworu, autora
- interpretacja utworu,
- kultura słowa, tempo, dykcja,
- ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).
Dla laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

15 kwietnia 2024 | Ewelina Widulińska, Andżelika Smolarek-Malec | Powrót do spisu wiadomości