Kl. 2a z wizytą w Muzeum Teatru

Uczniowie kasy 2a byli już wcześniej z wizytą w Teatrze Lalek i uczestniczyli w warsztatach lalkarskich. W piątek 12 kwietnia odwiedzili zaś Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego. W czasie zajęć poznali historię teatru, dorobek wrocławskiej sceny teatralnej, postać wybitnego twórcy Teatru Pantomimy - Henryka Tomaszewskiego. Przypomnieli sobie zawody ludzi związanych z teatrem.

Dowiedzieli się o funkcji ważnej osoby, która pracuje w teatrze. Jest nią inspicjent, który w czasie spektaklu czuwa nad tym, żeby w odpowiednich momentach na scenę wchodzili aktorzy, zmieniano dekoracje, zapalano światła reflektorów lub by rozległy się efekty specjalne.

Uczniowie mieli okazję, choć na chwilkę wejść w rolę tej osoby. Nauczyli się nowego słowa "foyer", jego znaczenia. Był też czas na zabawy z emisji głosu oraz prezentowanie rymowanki o kotku za pomocą ruchów scenicznych. Podczas pobytu obejrzeli stałe wystawy m.in. dawne zabawki z kolekcji Henryka Tomaszewskiego, księgozbiór literatury poświęconej teatrowi. Uczniowie 2a zachęcają do odwiedzenia tego muzeum.

12 kwietnia 2024 | Elżbieta Mierzwa | Powrót do spisu wiadomości