Światowy Dzień Zdrowia w kl. 1-3 "Wybieram zdrowie!"

W poniedziałek, 8 kwietnia 2024r. w klasach 1-3 odbyły się zajęcia dotyczące tematyki zdrowia. Dzieci wykonywały różne działania, które miały na celu uświadomienie, jak ważne w życiu człowieka jest zdrowie.

Tworzyły mapy pamięci, rozwiązywały różne zadania, m. in. krzyżówkę, zadania matematyczne, planowały sobotni aktywny wypoczynek dla swojej rodziny.

Poznały źródła witamin. Przyniosły cytryny i wyciskały sok, potem smakowały. Okazało się, że dla wielu osób sok z cytryn jest bardzo smaczny.

Na edukacji informatycznej, w programie Ms Paint wykonywały plakaty o zdrowiu.

Pod koniec rozwiązywały test: „Wiem, jak dbać o zdrowie”, za który otrzymały informację zwrotną:

1. Dbasz o swoje zdrowie. Gratulacje! (12-10p.)

2. Nie zawsze dbasz o swoje zdrowie. Może popracujesz nad nim? (9-7p.)

3. Nie dbasz o swoje zdrowie. Popraw się! (6-0p.)

Test ujawnił, że nie wszyscy uczniowie właściwie, zawsze dbają o swoje zdrowie. Teraz już wiedzą, co muszą zmienić w swoim codziennym życiu.

8 kwietnia 2024 | Elżbieta Nowak, Elżbieta Mierzwa | Powrót do spisu wiadomości