Uczta bogów olimpijskich

23 marca uczniowie klasy 5b mieli okazję w nietypowy sposób utrwalić wiadomości dotyczące bohaterów mitów greckich: bogów, herosów, tytanów i innych niezwykłych istot.

Tego dnia przy wspólnym stole do uczty zasiedli m. in. Dzeus, Posejdon, Dionizos, Demeter i jej córka Persefona, Atena, Hefajstos, Ares, bliźnięta: Artemida i Apollo. Przybył także Hades ze swoim pupilem Cerberem.

Chętni bogowie (właściwie uczniowie za nich przebrani) udzielali wywiadów dziennikarce z czasopisma „Język Syzyfa,” w których opowiadali o swoich przygodach, rodzeństwie, atrybutach i dziedzinach życia będących pod ich opieką.

Uczta przebiegła w miłej atmosferze. Uczniowie zadbali o to, by na stołach znalazły się różnorodne przysmaki. Było ich tak wiele, że nikt nie zorientował się, że… brakowało nektaru i ambrozji! Za to nie zabrakło ciekawych rozmów, a to przecież one sprzyjają budowaniu dobrych relacji, które w klasie są najważniejsze.

Podczas tej lekcji uczniowie wykazali się nie tylko ogromną wiedzą na temat postaci, za które się przebrali, lecz także dali pokaz swojej ogromnej kreatywności. Brawo! Jestem z Was dumna!

26 marca 2024 | Urszula Mikrut | Powrót do spisu wiadomości