Projekt lekturowy „Zwiadowcy”

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy VIa mierzyli się z projektem związanym z lekturą Johna Flanagana pt. „Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu.”

Pracowali w 3-4 osobowych grupach. Na początku musieli wybrać jedną z trzech form zaprezentowania lektury. Mogli wybierać spośród: lapbooka, lektury w pudełku i gry planszowej. Następnie ustalili, kto i za co jest odpowiedzialny. Wykonując swoją pracę na lekcjach języka polskiego, musieli wykazać się nie tylko znajomością lektury, lecz także kreatywnością i umiejętnością współpracy. Spisali się na medal!

Praca metodą projektu bardzo się uczniom spodobała. Nie zawsze wszystko szło po ich myśli (sezon chorobowy w pełni, bywało, że grupy pracowały w okrojonym składzie), ale dzięki determinacji i wytrwałości udało im się stworzyć bardzo ciekawe prace.

22 marca 2024 | Urszula Mikrut | Powrót do spisu wiadomości