Współpraca międzynarodowa

Wycieczka klas ósmych do Chester w Wielkiej Brytanii

W dniach 19-25 listopada część uczniów klas ósmych wraz z p. M. Ratajczyk i p. A. Duszeńko wyjechała na wycieczkę do Chester w Wielkiej Brytanii. Po przylocie w niedzielę, zwiedzaliśmy The Beatles Story w Liverpoolu oraz poznaliśmy nasze rodziny goszczące, z którymi później spędzaliśmy poranki i wieczory, a także u nich nocowaliśmy.

Od poniedziałku do piątku uczestniczyliśmy w zajęciach z j. angielskiego w szkole językowej ELC Chester. Poza ćwiczeniem naszego języka, uczyliśmy się tam też o krajach Zjednoczonego Królestwa. Przygotowywaliśmy projekty o Szkocji i Walii, a także uczestniczyliśmy w quizie na temat krajów brytyjskich. Popołudniami (po zajęciach w szkole językowej) uczestniczyliśmy w różnych warsztatach, tj. zwiedzaliśmy miasto z rzymskim legionistą (Chester było kiedyś miastem rzymskim), braliśmy udział w zajęciach o starożytnym Chester w Grosvenor Museum, zwiedzaliśmy Blue Planet Aquarium (gdzie mieliśmy również warsztaty nt. szkód wynikających z plastiku w oceanach i morzach), byliśmy miejskimi krzykaczami (ang. Town Crier), śpiewaliśmy kolędy i piosenki zespołu The Beatles przy gorącej czekoladzie w klimatycznej kawiarni czy zwiedzaliśmy Storyhouse (kompleks biblioteczno-kinowo-teatralny) od jego kulisów i uczestniczyliśmy tam w warsztatach na temat Opowieści wigilijnej Ch. Dickensa. W wolnym czasie między zajęciami robiliśmy zakupy (m. in. na jarmarku bożonarodzeniowym) czy próbowaliśmy angielskich smakołyków, natomiast w naszych rodzinach goszczących jedliśmy, rozmawialiśmy, graliśmy razem w różne gry, a nawet karmiliśmy kurczaki :).

Wycieczka była bardzo ciekawa i zaskakująca.
Relację przygotował: Olaf P. z kl. 8b

27 listopada 2023 | Anna Duszeńko, Magdalena Ratajczyk | Powrót do spisu wiadomości