Projekty roczne 2023/2024

Finał projektu rocznego "Jabłko" w klasie 3b

Zaczęło się od ankiety, która miała rozpoznać najbardziej lubiany owoc. Okazało się, że najbardziej znanym i lubianym owocem jest jabłko. Należało zatem poznać bliżej ten sztandarowy eksportowy owoc, w którym nasz kraj wiedzie prym w Europie i na świecie. Rozpoczęliśmy projekt 28 września w Światowym Dniu Jabłka poznając jabłko jako symbol zdrowia, życia, miłości, urodzaju, długowieczności.

Zaczęliśmy od poznania budowy jabłka (od kwiatu do owocu), walorów smakowych i zdrowotnych. Wykonywaliśmy jego pomiary, dzieliliśmy na połówki, ćwiartki (świetny sposób na poznanie ułamków). Poznaliśmy historię jabłka (przybyło do nas z Azji) jego symbolikę np. co oznacza jabłko niezgody, skojarzenia z odkryciami w fizyce - Newtonprawo grawitacji, królewskie jabłko - atrybut władzy. Poznaliśmy odmiany jabłek oraz ich polskie zagłębia. Doszliśmy do jabłek w kuchni i tu pokazaliśmy nasze talenty cukiernicze piekąc w szkole samodzielnie szarlotki. Poznaliśmy wiele ciekawostek o jabłkach. Oczywiście rysowaliśmy i malowaliśmy jabłka oddając ich piękno. Zwieńczeniem naszego projektu było wystawienie sztuki teatralnej. Oczywiście jej akcja działa się w Jabłonkowym królestwie. Wykorzystaliśmy w niej też zdobytą wiedzę o jabłkach. Wykorzystaliśmy znane piosenki o jabłkach. Wykonaliśmy dekoracje, włożyliśmy wiele serca i aktorskich umiejętności do swoich ról co widzowie docenili i nagrodzili gromkimi brawami.

17 czerwca 2024 | Wioletta Majewska-Krzemień | Powrót do spisu wiadomości