Projekty roczne 2022/2023

Projekt roczny klas pierwszych – "Szlakiem wrocławskich krasnali"

W dniach 19-20 czerwca 2023r. uczniowie klas pierwszych zaprezentowali rodzicom podsumowanie rocznego projektu „Szlakiem wrocławskich krasnali”. Klasowe projekty rozpoczęli już w pierwszym dniu szkoły. Wspólnie ustalili, że będą dla siebie mili, życzliwi, tak jak Życzliwek.

Potem, w październiku było pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 63 i kolejne spotkanie z krasnalami.

W ciągu roku uczniowie klas pierwszych odwiedzali różne ciekawe miejsca w naszym mieście takie jaki: Forum Muzyki, Opera, Teatr Lalek, Muzeum Narodowe, Straż Miejską.

Nawet podczas innego – ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” były z nimi krasnale. Pierwszoklasiści byli twórcami nowych krasnali, które zdrowo się odżywiają. Nadali im imiona, m.in.: Warzywek, Owocek, Marchewek, Ananasek, Warzywuś, Orzeszek.

Z przewodnikiem poznawali nasze miasto wędrując szlakiem wrocławskich krasnali. Oglądali zabytki, słuchali legend. Spotkali się z p. Małgosią Rzeszutek, wrocławskim przewodnikiem, która opowiadała różne ciekawostki o krasnalach. Z pomocą p. Ani Skoczylas nauczyły się nowych piosenek.

W dniu spotkania rodzice wspólnie z dziećmi rozwiązywali zadania. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

21 czerwca 2023 | Elżbieta Nowak, Elżbieta Mierzwa | Powrót do spisu wiadomości