Projekty roczne 2022/2023

Projekt roczny kl. 4b – „Jak się uczyć?”

14 czerwca uczniowie klasy 4b zaprezentowali rodzicom efekt pracy nad rocznym projektemlapbooki zawierające cenne informacje o tym, jak się uczyć. Praca nad projektem przebiegała etapami. Na początku uczniowie rozwiązali test określający styl uczenia - okazało się, że zdecydowana większość uczniów klasy to kinestetycy. Następnie uczniowie dobrali się w grupy.

Pierwsze wspólne zadanie polegało na zaprojektowaniu logo symbolizującego dany styl uczenia. Kolejnym etapem było przygotowanie informacji na temat cech wyróżniających daną grupę. Później uczniowie musieli znaleźć w Internecie informacje o technikach ułatwiających zapamiętywanie (tzw. mnemotechniki). Realizując zadania z kolejnego etapu, dowiedzieli się, gdzie można szukać wiedzy. Na samym końcu, wiedząc, jak ważny dla procesu przyswajania wiedzy jest odpoczynek, zaproponowali ulubione sposoby na zrelaksowanie się.

Wszystkie lapbooki zawierały ciekawe treści. Uczniowie, pracując nad projektem, nie tylko dowiedzieli się, jak uczyć się efektywnie, ale także uczyli się współpracy w grupie, cierpliwości, ćwiczyli sztukę argumentowania, negocjacji, czasem musieli pójść na kompromis, ale efekt był tego wart!

14 czerwca 2023 | Urszula Mikrut | Powrót do spisu wiadomości