Uczniowie LO nr III u matematycznych Minionków

Na zajęciach Kółka Matematycznego Minionków, kończących pierwszy semestr, odbyły się nietypowe warsztaty. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr III we Wrocławiu, biorący udział w konkursie CanSat, przyszli, by opowiedzieć co nieco o swoim projekcie.

CanSat to nietypowe zawody; po zarejestrowaniu drużyny należy opracować i zbudować własnego satelitę! I to nie wszystko - drużyna musi prowadzić profil na mediach społecznościowych, pisać raporty i wymyślać kreatywne rozwiązania napotkanych problemów. Uczestnicy konkursu przygotowali prezentację wyjaśniającą cele i zadania drużyny (udało się też przemycić trochę matematyki) a także przynieśli przedmioty niezbędne do powstania satelity (prototyp niektórych podzespołów cansata); lokalizator GPS, kamerkę, antenę (własnoręcznie zbudowaną).

Zajęcia były ciekawe i interesujące, podobały się wszystkim uczestnikom.

"To przerażające" – Janek K.

"To niesamowite" - również Janek K.

Drużynę z III LO we Wrocławiu można wspomóc poprzez obserwowanie konta na instagramie: https://www.instagram.com/per.ardua.cansat/

Zachęcam wszystkich

Hania