Laboratoria Przyszłości – grudzień

Na lekcjach oraz zajęciach dodatkowych z informatyki poznawaliśmy możliwości klocków LEGO. Dzięki zestawom LEGO Spike, zobaczyliśmy, że z klocków można nie tylko tworzyć niesamowite budowle, ale po dodaniu do nich odpowiednich części (programowalny HUB, silniki, czujniki) można sprawić, że zbudowany model zacznie się poruszać i wykonywać zaprogramowane zadania.

Udało nam się zbudować m.in. rowerzystę, który rusza po zobaczeniu odpowiedniego koloru oraz pojazd, który zatrzymuje się gdy napotka przeszkodę.

Idea wykorzystania tych klocków oparta jest o koncepcję STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics), która zakłada równoczesne rozwijanie wiedzy naukowej, technologicznej, inżynieryjnej, artystycznej oraz umiejętności matematycznych.

22 grudnia 2022 | Powrót do spisu wiadomości