PROJEKT OBYWATEL ODPOWIEDZIALNOŚĆ I TOŻSAMOŚĆ MINECRAFT EDUCATION EDITION HACKATHON

W dniach 18-30 listopada czteroosobowa grupa uczniów z naszej szkoły (jako jedna z 10 z całego Wrocławia) wzięła udział w pilotażowym projekcie z wiedzy o społeczeństwie zorganizowanym przez Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz firmę Microsoft, którego celem było wspieranie kompetencji społecznych i obywatelskich uczniów z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi i form edukacyjnych.

Uczniowie mieli za zadanie w ciągu zaledwie dwóch tygodni stworzyć mapę w świecie Minecraft oraz umieścić na niej zadania dla gracza. Temat wyzwania brzmiał: „Samorząd Uczniowski w mojej szkole. Mam realny wpływ.” Częścią projektu było także udokumentowanie efektów pracy w postaci filmiku.

Krótki czas na realizację zadania oraz limit logowań utrudniały wykonanie go, jednak dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów w projekt i umiejętności współpracy nasza drużyna poradziła sobie z tym wyzwaniem. Stworzyła mapę naszej szkoły! Aby dotrzeć do celu, gracz musi poradzić sobie z zadaniami dotyczącymi Samorządu Uczniowskiego i podejmowanych przez jego przewodniczącego działań.

Wyniki zostaną ogłoszone w styczniu. Bez względu na to, jakie będą, praca nad projektem z pewnością była dla uczniów i dla mnie, jako koordynatora, ciekawym doświadczeniem.

20 grudnia 2022 | Urszula Mikrut | Powrót do spisu wiadomości