Magia świąt na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Przybliżamy magię zbliżających się świąt na wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Zostaliśmy wprowadzeni w niepowtarzalną atmosferę Bożonarodzeniowych Świąt biorąc udział w warsztatach na naszym wrocławskim Jarmarku. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od spotkania w świątecznym domku w Bajkowym Lesie gdzie rozgrzani gorącą czekoladą ozdabialiśmy kolorowymi lukrami piernikowe renifery.

Spełnieni artystycznie ruszyliśmy na super kolejkę ciągniętą przez zaprzęg reniferów. Radości i okrzyków ekscytacji było co nie miara. Następnie wyruszyliśmy z przewodnikiem na zwiedzanie jarmarku. Odwiedziliśmy grzybek Krasnala, sanie Mikołaja z prezentami, zaprzęg reniferów, Krasnala Prezentusia, skrzynkę na listy do św. Mikołaja i na koniec odwiedziliśmy Kuźnię. Pan Kowal bardzo ciekawie opowiedział nam o swoim zawodzie, zdradził nam ciekawostki związane z tym zawodem i na naszych oczach wykuł nam podkowę szczęścia. Poinstruował nas jak według słowiańskich wierzeń zawiesić podkowę w klasie aby przynosiła szczęście. W drodze powrotnej zrobiliśmy świąteczne zakupy, odebraliśmy pięknie zapakowane nasze polukrowane renifery i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

18 grudnia 2022 | Klasa 2b | Powrót do spisu wiadomości