Dzień Głośnego Czytania

16 grudnia 2022 r. obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole. Biblioteka zaprosiła klasę 1b na czytanie powiązane z realizacją projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Dzieci wysłuchały jednego z opowiadań Małgorzaty Musierowicz, które znalazło się w podarowanym dzieciom zbiorze „Pierwsze abecadło”. Podsumowaliśmy sobie również wiadomości na temat: korzyści, jakie czerpiemy z czytania.

W tym dniu uczniowie mogli poprosić nauczyciela prowadzącego lekcję, by zacząć lekcję od przeczytania głośno przygotowanego tekstu…

A na przerwach w bibliotece zaprosiliśmy:

Po 4 lekcji – chętnych do słuchania – jednej z „Opowieści o tym, co w życiu ważne”.

Po 5 lekcji – chętnych do słuchania - o przygotowaniach do Świąt w domu Mikołajka.

Po 6 lekcji – chętnych do słuchania - książki-niespodzianki, którą po angielsku czytała pani wicedyrektor, a po polsku – uczeń/uczennica z Koła Przyjaciół Książki.

Dzień, w który sobie czytamy i słuchamy, gdy inni nam czytają – to miły dzień. Będziemy go powtarzać, może na wiosnę – Dzień Głośnego Czytania – na zielonej trawce? Co o tym myślicie?

16 grudnia 2022 | Powrót do spisu wiadomości