Napisz list, zmień życie! Klasa 8b na Maratonie pisania listów

30 października klasa 8B wybrała się wraz ze swoją polonistką na zajęcia w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej. Początkowo podzieliliśmy się na czteroosobowe grupy i wzięliśmy udział w grze terenowej polegającej na rozwiązywaniu zagadek, które ukazywały się w aplikacji Action Track podczas spaceru w Rynku. Rozgrywka dotyczyła działań organizacji Amnesty International i była doskonałym wstępem do dalszych aktywności. Po zakończonej zabawie wróciliśmy na miejsce startu, gdzie czekała na nas gorąca herbata i przekąski - w sam raz na ogrzanie się po mroźnym spacerze.

Po krótkim odpoczynku każdy wziął się za pisanie listów w obronie pięciu osób, którym niesprawiedliwe zarzucono przestępstwo, za co grozi im kara więzienia. Prace uczniów zostaną wysłane do odpowiednich służb, które zareagują i pomogą. Do poszkodowanych należą:
- Aleksandra Skoczylenko,
- Chow Hand-Tung,
- Dorgelesse Nguessan,
- Shahnewaz Chowdhury,
- Nasser Zefzafi.

Niestety, takich ofiar jest wiele więcej, dlatego serdecznie zapraszamy do wsparcia. Te listy zdają się być małymi rzeczami, lecz to właśnie one niejednokrotnie odmieniły czyjeś życie!

Link do strony na której można napisać ten list:

4 grudnia 2022 | Hania i Patrycja z 8b | Powrót do spisu wiadomości