Rozstrzygnięcie konkursu Gustaw

Gratulujemy drużynie uczniów klasy 2b zdobycia nagrody w postaci jednodniowych warsztatów w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu. Konkurs dotyczył 12 parków krajobrazowych województwa dolnośląskiego.

Nasi uczniowie przez minione 12 miesięcy roku szkolnego wraz z Wiewiórem Gustawem wykonywali poszczególne zadania, łamigłówki poznając wszystkie parki krajobrazowe województwa dolnośląskiego. Komisja konkursowa wysoko oceniła poziom i zaangażowanie w wykonanie nadesłanych prac w formie albumów, afiszy, plakatów, zielników oraz prezentacji multimedialnych. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i pomysłowością w udokumentowaniu zaproponowanych na kartach kalendarza zadań. Przyznana nagroda jest efektem wielomiesięcznej pracy uczniów pod kierunkiem wychowawczyni p. Wioletty Majewskiej - Krzemień.

W ramach nagrody drużyna otrzymuje bezpłatny dojazd, warsztaty oraz obiad.

Jak zapracowaliśmy na sukces?

We wrześniu 2021 roku jeszcze jako pierwszoklasiści z radością i dużą ciekawością przystąpiliśmy do całorocznego konkursu przyrodniczego Gustaw Wiewiór zaprasza na przygodę w Parkach Krajobrazowych Dolnego Śląska. Postawiono przed nami 12 zadań. Wymagały od nas dużego zaangażowania i systematyczności. Zaczęliśmy od wykonania domku dla owadów, który powstał przy współpracy wszystkich uczniów z materiałów, które zebraliśmy podczas wycieczki. Domek ustawiliśmy w najbardziej ukwieconej części naszego szkolnego ogródka. Następnymi zadaniami było wykonanie zielnika i nauka rozpoznawania drzew po kształcie liści. Poruszaliśmy wyobraźnię tworząc wizerunek nowego zwierzęcia, wykorzystujący elementy innych zwierząt. Tworzyliśmy świąteczne ozdoby na choinkę z materiałów ekologicznych. Z materiałów do recyklingu uczniowie wykonali stroje karnawałowe na szkolną zabawę. Wielkanocnym wyzwaniem były palmy inspirowane pracami Janiny Cugowskiej. Uczestniczyliśmy w sprzątaniu naszego małego świata. Uczyliśmy się segregacji śmieci. Poznawaliśmy przyrodnicze atrakcje regionu takie jak Dolina Różaneczników. To zadanie uczniowie wykonali jadąc na wycieczkę ze swoimi rodzinami. Wymyślaliśmy również nowe ślężańskie legendy w formie komiksu. Zbieraliśmy skarby przyrody a na koniec inspirowani wiedzą o sowach wykonaliśmy ich maski. Pracy było dużo, ale wygrana w konkursie oraz perspektywa jednodniowej wycieczki, którą wygraliśmy daje nam duże poczucie satysfakcji i wielką radość.

1 grudnia 2022 | Powrót do spisu wiadomości