25 listopada – Dzień Pluszowego Misia

Tego dnia nie zapominamy o misiach – bohaterach literackich. 25 listopada trzymając na kolanach swoją pluszową przytulankę – możemy poczytać o przygodach Misia Paddingtona, Misia Uszatka, Kubusia Puchatka

Możemy czytać „Pamiętnik Czarnego Noska”, książkę „Dziadek i niedźwiadek” lub o wyprawach Neli do krainy białych niedźwiedzi…

Wystawkę tematyczną przygotowało Koło Przyjaciół Książki.

W ten dzień w szkolnej bibliotece też głośno czytaliśmy m. in. dzieciom z klas pierwszych – opowieść o „Michasiu”. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o „książkowych” misiach. Kto wie, który z misiów nie rozstawał się z kanapką z marmoladą? I z jakich owoców była zrobiona ta ulubiona marmolada?

Na przerwach uczennice z Koła Przyjaciół Książki czytały chętnym do słuchania uczniom m.in. o Paddingtonie … To był miły dzień. Miś żegnał dzieci, tak jak to misie potrafią najlepiej – słodko.

25 listopada 2022 | Powrót do spisu wiadomości