Bolesławiec jak malowany

Ostatni czas sprzyjał naszej kreatywności. Wybraliśmy się na wycieczkę do Żywego Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Mogliśmy przyjrzeć się, jak wygląda tradycyjny ręczny proces tworzenia kultowej polskiej ceramiki. Następnie sami mogliśmy ozdobić własne talerzyki oraz bombki, które w tym roku na pewno będą wyróżniać się na naszych choinkach. To był czas zachwytów nad sztuką, ale także okazja do integracji, a wszystko to w miłej atmosferze tworzenia, sprzyjającej relaksowi. Wszystkich miłośników ceramiki zachęcamy do odwiedzenia Bolesławca - wróciliśmy z pakunkami pełnymi pamiątek i miłych wspomnień, a także pełni zdziwienia, że charakterystyczny granatowy kolor ceramiki z Bolesławca jest tak naprawdę początkowo fioletowy, dopiero po wypaleniu zmienia swoją barwę.

17 listopada 2022 | Uczniowie kl. 6b z wychowawczynią | Powrót do spisu wiadomości