Drugoklasiści - Ceramicy

Kolejna wycieczka autokarowa klas drugich z cyklu ,,Manufaktury Dolnego Śląska" odbyła się 26 października 2022 r., a jej celem był Bolesławiec!

Bolesławiec słynie z wyrobów naczyń ceramicznych – miejscowa kamionka znana jest na prawie wszystkich kontynentach! Trasa turystyczna naszej wycieczki poprowadziła więc przez działającą Fabrykę naczyń kamionkowych, którą zwiedziliśmy. Poznaliśmy pracę zatrudnionych w niej osób. Główną atrakcją były warsztaty, podczas których każdy mógł zrobić swój unikalny produkt - miseczkę. Po ozdobieniu nasze dzieła trafiły do wypalenia w piecu i dotarły do szkoły po kilku dniach. Po warsztatach ceramicznych odwiedziliśmy sklepik firmowy, który przyprawia o zawrót głowy z powodu bogactwa kształtów i barw charakterystycznej kamionki. Wybór pamiątek nie był więc łatwy...

Bolesławiec posiada pieczołowicie odrestaurowany układ urbanistyczny wraz z bogatym zespołem zabytków, więc odbyliśmy spacer z p. Przewodnik wokół Rynku.

To była bardzo udana i pełna wrażeń wycieczka!

9 listopada 2022 | Powrót do spisu wiadomości