Konkurs "Język i obraz"

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w XII Wrocławskim Międzyszkolnym Konkursie Językowym: „Język i obraz”. Jest to konkurs plastyczno-językowy polegający na prezentacji idiomów języka angielskiego lub niemieckiego, związanych z POGODĄ w formie obrazkowej.

REGULAMIN:

Szkoła, biorąca udział w konkursie, wybiera maksymalnie 9 najlepszych prac z jednej lub z każdej kategorii językowej (po 3 z każdej kategorii wiekowej: kl. I-III, IV-VI i VII-VIII).

W ramach konkursu uczestnik może wykonać tylko jedną pracę (albo z języka angielskiego, albo z języka niemieckiego).

Każda praca powinna zostać opatrzona etykietą, na której należy podać (drukowanymi literami): prezentowany idiom, nazwisko i imię ucznia, klasę, nazwę szkoły, nazwisko i imię nauczyciela prowadzącego (wzór w załączniku do regulaminu). Etykietę trzeba umieścić z tyłu pracy.

Forma prac jest dowolna, na płaszczyźnie. Wybór techniki plastycznej należy do uczestników: kredka, pastele, ołówek, akwarela, collage, itp. Prezentowany idiom powinien być widoczny na pracy.

W ocenie będzie brana pod uwagę oryginalność, pomysłowość oraz walory estetyczne obrazów. Prace oceniane będą w 2 kategoriach językowych: język niemiecki i angielski oraz 3 wiekowych: kl. I-III, IV-VI i VII-VIII.

SZCZEGÓŁOWY REGULAMIN KONKURSU ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE INTERNETOWEJ NASZEJ SZKOŁY.

PRACE PROSIMY ODDAWAĆ NAUCZYCIELOM JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO DO 18 LISTOPADA.

1 listopada 2022 | Nauczyciele języków obcych | Powrót do spisu wiadomości