"Bezpieczny rowerzysta w mieście"

"Bezpieczny rowerzysta w mieście" to bezpłatne zajęcia edukacyjne skierowane do uczniów klas IV i V, nakierowane na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci podczas jazdy na rowerze (i innych urządzeniach służących do jednoosobowego poruszania się).

Nasza szkoła bierze aktualnie udział w teoretycznej części warsztatów (3h lekcyjne), na których oprócz powtórki najważniejszych przepisów ruchu drogowego, konfrontuje się powszechne przekonania na temat bezpiecznej jazdy rowerem z wiedzą na temat realnych przyczyn wypadków. Szczegółowo omawiane są skuteczne metody zapobiegania niebezpieczeństwu oraz przedstawiane są zalety roweru oraz jego roli w systemie transportowym nowoczesnych miast.

Warsztaty praktyczne (2h lekcyjne), na których ćwiczone są najważniejsze dla bezpieczeństwa rowerzystów manewry, takie jak hamowanie awaryjne oraz manewr skrętu w lewo, oraz omawiane zasady korzystania z nowych typów infrastruktury rowerowej, odbędą się wiosną.

Program zajęć bazuje bezpośrednio na najlepszych metodach holenderskich, a zajęcia mają charakter uzupełniający względem tradycyjnej edukacji w ramach przygotowania do karty rowerowej.

Zajęcia odbywają się we wrocławskich szkołach dzięki programowi Rowerowa Szkoła Mobilności Aktywnej finansowanemu przez Urząd Miejski.

27 października 2022 | Powrót do spisu wiadomości