„Już wiem kim zostanę!” cykl spotkań z pracownikami akademickimi

Za nami pierwsze spotkanie z cyklu „Już wiem kim zostanę!” organizowanego w Liceum Ogólnokształcącym Sióstr Urszulanek we Wrocławiu. Pierwsza prelekcja dotyczyła dziedziny naukowej - językoznawstwa.

Uczniowie klas ósmych mieli przyjemność wysłuchać wykładu wygłoszonego przez prof. dr hab. Jana Miodka. Słuchacze mieli okazję do zapoznania się z sylwetką biskupa Nankiera, jak również etymologią jego nazwiska. Prowadzący przeniósł słuchaczy do czasów XIV-wiecznej polszczyzny i pokazał różnice językowe zachodzące na przestrzeni lat.

Na zakończenie uczniowie mogli zadawać pytania odnośnie poprawności językowej i była to niewątpliwie fantastyczna okazja do rozwiania wszelkich wątpliwości. Pytań nie było końca…

To było bardzo inspirujące spotkanie. Z zaciekawieniem czekamy na kolejne, tym razem przeniesiemy się do świata nauk ścisłych. Dziękujemy za zaproszenie!

27 października 2022 | Powrót do spisu wiadomości