Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 07.10.2022 (piątek) w naszej szkole przeprowadziliśmy pierwsze zadanie projektowe – Dzień Tabliczki Mnożenia. W akcję włączyły się wszystkie klasy w szkole, nie tylko na matematyce. W tym roku postawiliśmy na gry i zabawy matematyczne, które dostarczyły wszystkim wiele emocji i pozwoliły poprzez zabawę utrwalić tak potrzebną na co dzień bohaterkę gier – tabliczkę mnożenia.

Uczniowie grali w inne wersje kółka i krzyżyka, wykorzystywali kostki do gry, tworzyli własne. Młodsze klasy kolorowały zakodowane obrazki za pomocą tabliczki mnożenia. Na językach obcych rozwiązywali zadania utrwalające poznane liczebniki.

W akcję włączyły się również klasy partnerskie – młodsze dzieciaki egzaminowały starsze, a starszaki – uczyły i utrwalały tabliczkę mnożenia poprzez zabawę z młodszymi.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się zadania do wykonania przyklejone na schodach szkoły oraz gazetce tematycznej.

10 października 2022 | Powrót do spisu wiadomości