Klasa 4b na wystawie EkoEksperymentarium

30 września uczniowie wraz z wychowawczyniami udali się na wystawę zatytułowaną EkoEksperymentarium zorganizowaną przez Galerię BWA w budynku Dworca Głównego PKP. Sala wystawowa zaaranżowana była jak mieszkanie: była tam kuchnia, jadalnia, salon, sypialnia i łazienka.

W każdym z tych miejsc można było znaleźć ciekawostki i wskazówki dotyczące np. oszczędzania energii i wody, segregacji śmieci, gotowania zero waste. Pani oprowadzająca po wystawie zwróciła uwagę także na to, jak ważne jest kupowanie produktów od lokalnych przedsiębiorców – im krótszą drogę pokonuje jakiś towar, tym mniejszy ślad węglowy po sobie zostawia.

Podczas zwiedzania dzieci zrozumiały, że o naszą planetę można zadbać, nie wychodząc z domu. Dowiedziały się, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana codziennych nawyków: małymi krokami można zmienić świat na lepsze!

7 października 2022 | Powrót do spisu wiadomości