Zamek Moszna w jesiennej odsłonie

23 września – w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni klasa 5a i 5b wyruszyły na wycieczkę integracyjną do bajkowego zamku w miejscowości Moszna. Błękit nieba, świecące słońce i przepiękna sceneria sprawiły, że wszystkim uczniom i nauczycielom humory dopisywały.

Było coś dla ciała i dla ducha. Ze smakiem zjedliśmy grillowane kiełbaski, a następnie udaliśmy się na kolejne lekcje do Szkoły Magiii Czarodziejstwa wraz z naszym przewodnikiem. Uczniowie zostali przydzieleni do czterech różnych domów: Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw i Hufflepuf. Ubrani w odpowiednie peleryny z kapturem zwiedzali zakamarki zamku niczym młodzi adepci z filmu „Harry Potter”. Była lekcja walki na miecze, lekcja alchemii, lekcja historii zamku Moszna, a na końcu lekcja kaligrafii. Ogrom wrażeń i pozytywny nastrój uskrzydlił nas na kolejne jesienne dni szkolne. A integracja klasy 5a i 5b zaowocuje kolejnymi wspólnymi wyjazdami w przyszłości.

3 października 2022 | Powrót do spisu wiadomości