Jak zatrzymać wakacyjne wspomnienia?

Uczniowie z klasy 2a znaleźli na to swój sposób. Przed wakacjami umówiliśmy się, że każdy będzie gromadził wakacyjne przeżycia i przygody w specjalnym albumie. Uczniowie wrócili do szkoły ze swoimi ,,Wakacyjnikami", naprawdę wyjątkowo pięknymi albumami. Prezentacje stron albumów i opowieści o tym, jak przebiegały letnie dni, trwały przez pierwsze dwa tygodnie szkoły.

Dzięki temu dowiedzieliśmy się, jak wakacje mijały innym. Przenosiliśmy się w wyobraźni w miejsca, które odwiedzały nasze koleżanki i koledzy. Dowiadywaliśmy się wielu ciekawostek o różnych zakątkach Polski i świata. Do swoich albumów dzieci włożyły zgromadzone wakacyjne skarby, zdjęcia, rysunki, zasuszone rośliny, bilety, foldery, pocztówki, mapki. Znalazły się w nich również zapiski, notatki, opowiadania...

Przy okazji uczniowie doskonalili się w trudnej sztuce prezentacji - podstawach mówienia w atrakcyjny dla odbiorcy sposób. Wielu ze swobodą i zaangażowaniem opowiadało nam o wakacyjnych przygodach. Podczas zajęć świetlicowych z kolei uczniowie zaznaczali na mapie miejsca, w których byli podczas wakacji.

To były bardzo udane wakacje!

16 września 2022 | Powrót do spisu wiadomości