Lubię deszcz

14 czerwca 2022r. klasa 2 a wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Lubię deszcz” prowadzonym przez Wydział Wody i Energii Urzędu Miejskiego Wrocławia, który realizowany jest przy wsparciu Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. Projekt polegał na realizacji przyszkolnego ogrodu deszczowego, któremu towarzyszyły warsztaty edukacyjne. Celem projektu było pokazanie uczniom jak ważna jest woda opadowa - deszczówka w pełnym zieleni, ekologicznym mieście. Uczniowie wespół z Architektem Krajobrazu zaprojektowali ogród deszczowy, posadzili rośliny m.in. rysy, trawę, lilie – te rośliny magazynują wodę. Zmieniając fragment szkolnego podwórka w miejsce spotkań z naturą, zaprezentowane zostały sposoby na zatrzymanie cennego deszczu. Celem projektu „Lubię deszcz” jest zwiększanie świadomości najmłodszych mieszkańców Wrocławia na temat zrównoważonego gospodarowania wodami opadowymi w mieście.

19 czerwca 2022 | Powrót do spisu wiadomości