Majowe wieści ze świetlicy

Za nami kolejny miesiąc szkoły, aż nie chce się wierzyć, że powoli mówi się już o zakończeniu roku szkolnego i wakacjach. Czas upływa szczególnie szybko, gdy spędza się go w przyjaznej atmosferze, wśród grona rówieśników - a właśnie tak jest w naszej świetlicy.

W maju pogoda zachęcała do częstych pobytów na dworze, niejednokrotnie korzystaliśmy z dobrych warunków atmosferycznych. Nasyceni wiedzą i kolejnymi ciekawostkami ze świata nauki chętnie wychodziliśmy na podwórko, aby wzmocnić też nasze ciało i rozluźnić spięte mięśnie.
Piłka nożna, choć wielu ją uwielbia, nie jest jedynym sportem jaki nam towarzyszy. Lubimy także skakać, rozciągać się na trawie, czy… urządzać mecz przy użyciu balonów napełnionych wodą. To przyjemne orzeźwienie, gdy mocno świeci słońce.

Na dworze wielu z nas lubi zaszyć się w cieniu i leżąc na kocyku czytać książki, malować, a nawet wyszywać kontury specjalnie przygotowanych prac. Niektórzy uczniowie zadbali też o nasze ogródki podlewając kwiatki i wyrywając niepotrzebne roślinki, aby było miejsce na nowe. Osoby ze szczególnie bogatą wyobraźnią przenosiły nas w świat pełen magii i kolorów, które towarzyszyły podczas robienia baniek mydlanych.

Również w budynku szkolnym nie brakowało nam zajęć. Powstały kolejne arcydzieła malowane po numerach. Wielu z nas przekonało się jak wielkiej koncentracji i skupienia wymaga stworzenia dzieła, gdzie przy użyciu wąskiego pędzelka, trzeba pokolorować naprawdę małe elementy. Na naszych korytarzach nie zabrakło też światła, które pochodziło z odbijających się słonecznych refleksów, gdy uczniowie wyklejali obrazy diamentami. A po zrobieniu jednej z prac plastycznych mogliśmy zjeść nadmiar używanego materiału - patrząc na galerię łatwo się domyślić o które prace chodzi - popcornowe drzewa przyciągają wzrok wielu uczniów.

W miesiącu maju świętowaliśmy ważne święto - Dzień Mamy - do którego przygotowania trwały już od dłuższego czasu. Powstały laurki z przetrzennymi kwiatami wykonanymi z koralików hama (a także z kwiatami z guzików), motylki i rybki z origami oraz pocztówki dla najlepszych mam w całym wszechświecie. Ponadto nasze mamy zostały też obdarowane serduszkami i kwiatkami, które im nigdy nie zwiędną.

Choć wakacje już niedługo to nie odliczamy dni, które nam do nich pozostały. Wiemy, że jeszcze sporo atrakcji przed nami. A przecież nawet nie zdążyliśmy zagrać we wszystkie zgromadzone u nas gry… Na szczęście mamy jeszcze czas!

27 maja 2022 | Powrót do spisu wiadomości