W Narodowym Forum Muzyki

Kolejny raz klasa 1a uczestniczyła w koncercie w NFM z cyklu Filharmonia dla Młodych. Było nam miło, że zaproszenie na wspólny udział w koncercie przyjęła nasza nauczycielka muzyki p. Anna Skoczylas. Koncert pt.,,Muzyka rupieci" i wykonawcy z zespołu Repercussion udowodnili, że muzykę można zrobić prawie ze wszystkiego.

Repercussion to zespół, który nie boi się wykonywania nieco szalonych kompozycji, ma bogata inwencję twórczą i swobodę sceniczną. To nam się bardzo podobało! Na naszych oczach przedmioty codziennego użytku przeistaczały się w pełnoprawne instrumenty. Na estradzie wykorzystane zostały piłki do kosza, przedmioty biurowe - klawiatury komputerów, długopisy, dziurkacze, linijki, zszywacze, przedmioty z warsztatu - bańki po oleju, tarcze i bębny hamulcowe, pilniki, piły, a nawet wiertarki. Oczywiście w roli instrumentów były też akcesoria kuchenne na których przecież świetnie potrafią grać dzieci od najmłodszych lat - miski, sztućce, blaszki do pieczenia i kubki. Instrumentami perkusyjnymi okazały się też części ciała - dłonie, palce, nogi, klatki piersiowe, usta i głowy.

Podczas koncertu wykonawcy udowodnili małym i dużym melomanom, jak rozśpiewane są przedmioty, którymi sie otaczamy.

Teraz już wiemy, że świat muzyki wychodzi poza mury filharmonii i jest tuż obok nas. Wystarczy odrobina wyobraźni!

25 maja 2022 | Powrót do spisu wiadomości