Dzień Pszczoły i warsztaty pszczelarskie

20 maja obchodzimy Dzień Pszczoły - najważniejszego owada na naszej Planecie. Pszczoły miodne zapylają rośliny przy okazji zdobywania nektaru i pyłku. Dzięki ich pracy, np. warzywa i owoce nie tylko wydają więcej plonów, lecz również wydawane przez roślinę owoce są większe i ładniejsze. Pszczoły zapewniają żywność nie tylko nam, lecz dzięki nim paszę mają również zwierzęta. Mówi się, że wraz z pszczołami skończy się życie na Ziemi.

W związku z Dniem Pszczoły klasy 4b, 1a, 3b, 7b i 3a wzięły udział w warsztatach pszczelarskich i spotkaniu z miłym i wesołym pszczelarzem p. Piotrem. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest rola pszczoły w przyrodzie, poznali przykłady produktów pszczelich. Najwięcej emocji wzbudził szklany ul pokazowy jednoramkowy, taki, z którego pszczoły nie wylecą, ale jest możliwość przyjrzenia im się z bliska. Pan pszczelarz ciekawie opowiedział o najważniejszych faktach z życia pszczół miodnych. Uczniowie zobaczyli gdzie mieszkają pszczoły, dowiedzieli się jak zbudowany jest ul, jak wyglądają ramki. Poznali narzędzia pszczelarza oraz zdobyli informacje, co oprócz ula musi mieć pszczelarz, żeby zajmować się pszczołami, jakie są różnice pomiędzy miejskim i wiejskim pszczelarstwem. Chętni mogli poczuć się w roli pszczelarza ubierając specjalny ochronny strój i kapelusz, który umożliwia pszczelarzowi bezpieczną pracę.

Na zakończenie odbyła się oczywiście degustacja pysznego miodu.

22 maja 2022 | Powrót do spisu wiadomości