Matematyka w SP 63

Nauka w trybie stacjonarnym daje okazję do realizacji wspólnych projektów. Jednym z nich było eksperymentalne wyznaczenie liczby Pi. Uczniowie klas 8b i 8c zabrali się za ten wyczyn jeszcze w marcu. Międzynarodowy Dzień Liczby Pi był okazją do zapoznania się bliżej z wyjątkową liczbą niewymierną.

W kwietniu na korytarzu I piętra pojawiły się plakaty podsumowujące realizację projektu. Przyciągają one zainteresowanie innych uczniów.

Wcześniej na korytarzu naszej szkoły pojawiła się wystawa modeli graniastosłupów i ostrosłupów. Te imponujące prace wykonali w domu uczniowie klasy 8b i 8c. Klasa 7a pragnąc naśladować starsze koleżanki i kolegów kleiła papierowe modele prostopadłościanów, sześcianów i prostych graniastosłupów podczas lekcji.

Lekcje matematyki z QR-kodami na boisku szkolnym na pewno zostaną powtórzone, gdyż to wspaniały sposób by połączyć ruch na świeżym powietrzu z matematyką. W lekcjach wzięli udział uczniowie klasy 7a, 8b i 8c.

6 maja 2022 | Powrót do spisu wiadomości