Kwiecień pełen świetlicowych nowości

W tym miesiącu nasza świetlica stała się miejscem pełnym nowych wyzwań zarówno artystycznych, jak i sportowych. Mieliśmy okazję poczuć się jak prawdziwi malarze, dzięki wykorzystaniu metody "malowania po numerach". Efektami naszej artystycznej twórczości stały się niesamowite obrazy przedstawiające piękno natury. Swoją precyzję i skupienie ćwiczyliśmy również poprzez haft diamentowy, czyli technikę wyklejania diamentów na obrazie. Mieliśmy również okazje malować kolorowanki na płótnie z wykorzystaniem pisaków akwarelowych..

Dla miłośników sportu także nie zabrakło ciekawych nowości, w głównej sali świetlicy oraz na korytarzu pojawiły się stoły do gry w piłkarzyki. Tej sportowej aktywności chętnie spróbowali zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, a emocji podczas rozgrywania meczów nie zabrakło. Ponadto w salach odbywały się treningi wraz z Youtubowym kanałem Fitty Kid oraz klasowe rozgrywki w konkurencji "podłoga to lawa".

W kwietniu znaleźliśmy również czas na wykonywanie barwnych prac z uwielbianych przez wszystkich koralików HAMA, a także na układanie budowli z klocków, czy sportowych wyzwań realizowanych w ramach projektu „Pociąg do ruchu, Aktywny przystanek Świetlica”. Z zafascynowaniem patrzyliśmy również na filmiki zawierające wizualizacje ułożone z różnobarwnych kostek domino.

Chociaż pogoda za oknem nie była typowo wiosenna w świetlicy nastała prawdziwa wiosna. Poznaliśmy wiosenne kwiaty i owady, zrobiliśmy wiosenne porządki oraz wykonaliśmy wiosenne ozdoby, które przystroiły nasze sale i korytarze. W szkole wybrzmiały również wiosenne dźwięki, ponieważ mieliśmy okazję poznać tajniki gry na takich instrumentach, jak: grzechotki, bębenki i tongue steel drum.

Kwietniowe nowości sprawiły wszystkim dzieciom uczęszczającym do świetlicy szkolnej ogrom radości i na pewno zostaną z nami na długo.

To był bardzo ciekawy miesiąc, a nasza świetlica stała się prawdziwą kuźnią talentów.

Już nie możemy się doczekać, co przyniesie nam maj !

27 kwietnia 2022 | Powrót do spisu wiadomości