ŚWIĘTO MŁODEGO ZIELONEGO - dzień aktywności twórczej w edukacji wczesnoszkolnej

Pierwszy Dzień Wiosny, to święto dla spragnionych dłuższego dnia, ocieplenia oraz widoku kwitnących kwiatów, a do takich zaliczają się uczniowie i wychowawczynie klas I-III. To również okazja do podjęcia różnych aktywności, przynoszących uśmiech i radość. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przypadł w poniedziałek, 21 marca...

...No i zaczęło się świętowanie począwszy od zielonych strojów, szalonych fryzur i kreatywnych działań.

Było wspólnie robienie pysznych kanapek z zielonymi nowalijkami - sałatą, szczypiorkiem, ogórkiem, jarmużem, rzeżuchą.

Były wiosenne stacje zadaniowe - językowe i matematyczne, zajęcia plastyczne - Budzimy motyle.

Było wspólne robienie dekoracji wiosennych - kwiatki z bibuły i inne wiosenne elementy.

Powstały plakaty o zwiastunach wiosny i hodowle roślin - ziemniaka, cebuli, szczypiorku, fasoli, a nawet awokado.

Ale najwięcej radości przyniosła możliwość, dzięki sprzyjającej aurze, powitania wiosny w plenerze, poszukiwanie jej oznak w Parku Staromiejskim i bacznej obserwacji budzącej się do życia przyrody!

Cała społeczność szkolna mogła się przekonać, że wiosna już przyszła! A jak?...,,A wiosna przyszła pieszo

Już kwiaty z nią się śpieszą,

Już trawy przed nią rosną

I szumią:,,Witaj wiosno".