Podziękowania dla Pani Haliny - wolontariuszki z Ukrainy

Od dwóch tygodni gościmy w naszej szkole nauczycielkę języka polskiego i matematyki z Ukrainy - Panią Halinę Hercyk. Pani Halina zgłosiła się do naszej szkoły z pomocą dla dzieci, które w wyniku wojny na Ukrainie opuściły swoje domy i przyjechały do Wrocławia. Pani Halina codziennie przychodziła do szkoły, pomagała w nauce języka polskiego, podejmowała działania tłumaczki, wspierała nowych uczniów. To wielka pomoc !

Pani Halina Hercyk pochodzi spod Lwowa. Jest narodowości ukraińskiej. Jej babcia była Polką i zawsze marzyła o powrocie do Polski. Dziś we Wrocławiu mieszka córka Pani Haliny. Na co dzień uczy w Sobotnio-Niedzielnej Szkole Języka Polskiego przy Parafii Wniebowzięcia NMP w Bolechowie. Już bardzo tęskni za swoimi uczniami i czeka na powrót do domu.

Pani Halino - serdecznie Pani dziękujemy!

18 marca 2022 | Powrót do spisu wiadomości