Ostatni dzień, wcale nie musi być smutny…

Dziś był dzień zakończenia naszej półkolonii. Ale nie zwalnialiśmy tempa. Ostatnie warsztaty były równie kreatywne i treściwe, jak poprzednie dni. Jedna z grup spędziła sporo czasu szukając idealnej konsystencji i doboru barwników do własnoręcznie stworzonych slime’ów. Koraliki hama (wszak niedługo walentynki i prezenty warto już szykować), zabawy w salce gimnastycznej i rozgrywki ping-ponga to tylko część dzisiejszych atrakcji.

Co się zaś tyczy rozgrywek w ping ponga, to podajemy wyniki turnieju: 1. Miejsce Janek z gr. 5, 2. Miejsce Mikołaj z grupy 5., 3. Miejsce Tymek z grupy 5., 4. Miejsce Lena (najlepsza z dziewcząt).

Główną dzisiejszą atrakcją był pokaz filmu. Gdy w salach zrobiło się ciemno, a wszyscy rozsiedli się wygodnie, rozdany został… popcorn w kubeczkach. Czuliśmy się jak w prawdziwym kinie. W popcornie czekała nas kolejna niespodzianka, tatuaż, który dzieci chętnie odbiły na rękach.

Koniec turnusu wiąże się też z podsumowaniami. Dzieci wykonały drewniane magnesy z namalowanym przez nich ulubionym półkolonijnym wspomnieniem. Zebrały swoje “kartki z pamiętnika” w jedną całość, a wszystkie wykonane skarby w czasie półkolonii wzięły ze sobą do domu, aby umilały im dalszy czas ferii zimowych.

Uczestnicy poproszeni o krótkie podsumowanie i ocenienie półkolonii przyznali jej maksymalną liczbę punktów (10/10). Zostały z nami miłe słowa uczestników - niektóre pozwolimy sobie tutaj przytoczyć:

Mikołaj z IVa najbardziej docenił rozgrywki z pingponga, zaś Amelka z IVa najbardziej zapamięta robienie mydełek, układanie koralików, malowanie karmników, granie w ping-ponga, ćwiczenia na sali gimnastycznej, robienie drzew z folii aluminiowej i wychodzenie na dwór. Jednym słowem chce się rzec - WSZYSTKO! :)

Oddajmy też głos naszym najmłodszym uczestnikom, wśród nich był Maks, który obecnie uczęszcza do zerówki - najbardziej podobały mu się slime, lepienie z plasteliny i tańce z Just dance. Ala z 1B zapamięta prace plastyczne, zabawy ruchowe i tworzenie baz z materaców na sali do zajęć korekcyjnych. Zaś Basia z SP72 okazała się być sportsmenką, która najchętniej całe dnie spędziłaby przy stołach do ping ponga, jednak i slime mocno przypadł jej do gustu.

Kończymy naszą półkolonię z pakietem wspomnień, nowymi znajomościami i uśmiechem na ustach. Cieszymy się, że z naszymi uczniami spotkamy się już za tydzień, a dzieci spoza naszej szkoły już dziś zapraszamy na półkolonię letnią.

4 lutego 2022 | Powrót do spisu wiadomości