Już półmetek Półkolonii - wspólny czas tak szybko mija

Trzeci dzień półkolonii zimowej upłynął pod hasłem „Zwierzęta żyjące w Arktyce i na Antarktydzie”. Dzięki interesującym filmikom edukacyjnym poznaliśmy gatunki zwierząt, żyjących na tych obszarach, ich sposób odżywiania oraz sposoby przetrwania w niskich temperaturach.

Za nami kolejny dzień, pełen niesamowitych wrażeń, a było ich co nie miara. Za pomocą farb do malowania porcelany projektowaliśmy wzory na kubkach ceramicznych według własnego pomysłu. Zanim przystąpiliśmy do malowania, szkicowaliśmy nasz projekt ołówkiem, następnie wykańczaliśmy go farbami. Na naszych kubkach powstały niesamowite wzory - wesołej pandy i koali, tańczących kotków, grafiki Kajko, imion własnych oraz ulubionych sentencji.

Stworzyliśmy także z butelek plastikowych karmniki dla ptaków, które udekorowaliśmy przeróżnymi materiałami. Nasze karmniki będą zdobiły drzewo przy wejściu głównym do szkoły. Mamy nadzieję, że będą zaglądali do nich nasi skrzydlaci przyjaciele.

Nie zapomnieliśmy także o aktywności fizycznej - budowaliśmy mury obronne z materaców i broniliśmy ich dostępu przed przeciwnikiem. Dobra zabawa gwarantowana! Graliśmy w koszykówkę i zbijaka oraz doskonaliliśmy umiejętność gry w ping-ponga.

Idąc tropem zimowych przygód z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie kolejny dzień. Do zobaczenia!

2 lutego 2022 | Powrót do spisu wiadomości