Pierwszy dzień zimowej półkolonii w SP 63 za nami!

Dziś motywem przewodnim była PODRÓŻ PO ZIMOWYCH KRAINACH.

Na dobry początek zimowej przygody poznaliśmy naszych współtowarzyszy podróży oraz zasady obowiązujące na wspólnej wyprawie - towarzyszyły temu przeróżne zabawy ruchowe i integracyjne.

Następnie każda grupa wraz ze swoim wychowawcą odwiedziła najzimniejsze miejsca na Ziemi, poznając bliżej geografię, ludność, zwierzęta, czy klimat tych odległych zakątków Świata.
Projektem realizowanym przez wszystkie grupy było zbudowanie cukrowych igloo, w okolicach których nierzadko zobaczyć można było ręcznie wykonane pingwiny! Ogół wykonanych prac tworzył niepowtarzalny, mroźny krajobraz.

Całość dzisiejszej podróży umilały nam ponadto gry i zabawy sportowe - zarówno w szkole, jak i na świeżym powietrzu.

Na koniec dnia uczniowie stworzyli kartki z pamiętnika, upamiętniając najciekawsze momenty dzisiejszej wycieczki, a do swoich domów zanieśli pamiątki z podróży po zimowych krainach - były to oczywiście magnesy.
Magnesy z zimowym motywem przewodnim uczniowie wykonali własnoręcznie z koralików, co jeszcze bardziej nadało osobisty charakter ich podróży.

Myślę, że podróżujący już dziś nie mogą doczekać się kolejnego aktywnego dnia. A w nim... :)

31 stycznia 2022 | Powrót do spisu wiadomości