Styczeń zakończymy tanecznym krokiem…

Po pięciu miesiącach nauki w stacjonarnej szkole rozpoczynamy wielkie odliczanie do ferii zimowych, które w województwie dolnośląskim rozpoczną się już 31 stycznia i potrwają do 13 lutego. Dla części uczniów z klas I-VI, przebywających w tym czasie w mieście, zaplanowaliśmy ofertę atrakcyjnego spędzenia tego czasu w gronie rówieśników w formie półkolonii zimowej pod hasłem „W krainie śniegu i lodu”. Półmetek roku szkolnego to także znakomita okazja do podsumowań i podzielnia się wydarzeniami ostatnich tygodni stycznia.

W świetlicy szkolnej ruszyły pierwsze przygotowania do zabaw karnawałowych, które wzorem ubiegłego roku odbędą się w klasach I-III w kameralnym gronie klasowym 28 stycznia. O małe co nieco zadbają tego dnia rodzice. Uczniowie w ramach konkursu plastycznego projektują stroje karnawałowe, z cekin, brokatu i piórek wykonali już piękne maski. Pod kierunkiem wychowawców świetlicy samodzielnie udekorują balonami i girlandami z bibuły swoje gabinety, w których będą bawili się w rytm muzyki do teledysków Just Dance.

Wśród ulubionych świetlicowych zabaw niezmiennie prym wiodą zajęcia kreatywne z układania koralików i wszelkie budowle konstrukcyjne z klocków, doskonalące małą motorykę. Ten rok szkolny zdecydowanie zdominowały drewniane klocki Linden zakupione przez Radę Rodziców – raz jeszcze DZIĘKUJEMY! Dzieci każdego dnia udowadniają, że ich wyobraźnia, pomysłowość, umiejętność czytania instrukcji oraz jej interpretowania stwarzają nieograniczone możliwości zarówno dla spontanicznych jak i tematycznych zabaw zespołowych.

Podczas zajęć świetlicowych doskonalimy także umiejętności szkolne, stwarzamy warunki do odrobienia prac domowych, wykonujemy prace plastyczne biorące udział w konkursach z nagrodami lub będące upominkami okolicznościowymi np. dla styczniowych solenizantów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z okazji tego święta uczniowie wykonali także karty zatytułowane "Świat za 50 lat", w których rozwinęli swoją wyobraźnię, dosięgając czasów ich starości.

W świetlicy zawsze jest czas na dobrą książkę, ciekawe rozmowy, ważne społecznie tematy jak – „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”, zagadnienia wychowawcze i profilaktyczne –program „Spójrz inaczej”, dbałość o dobre relacje, życzliwość i pamięć o innych: Międzyświetlicowa wymiana pocztówkowa oraz kampania Dbam o Mój Zasięg. Spragnieni ruchu i zabaw wsiadamy zaś do tytułowego „pociągu” – Pociąg do ruchu – aktywny przystanek świetlica to nowy wrocławski certyfikowany projekt umożliwiający uczniom, po tygodniach nauki zdalnej i ograniczeń wynikających z pandemii, spędzanie wolnego czasu na zróżnicowanych aktywnościach: od tańca poprzez gimnastykę i sport na świeżym powietrzu. Niekiedy sale świetlicowe zamieniają się także w salę kinową. Takie możliwości stwarzają nam multimedia – tablice interaktywne i komputery stanowiące nieodłączną część wyposażenia wszystkich gabinetów. Wykorzystujemy je również do puzzli i układanek online np. z programem Jigsawplanet.

Fotorelacja ze styczniowych wydarzeń świetlicowych do obejrzenia w galerii poniżej – ZAPRASZAMY!

26 stycznia 2022 | Powrót do spisu wiadomości